Guadeloupe


Informace

Klima Guadeloupu je mírné tropické. To naznačuje, že tu velké teplotní výkyvy nezažijete. Průměrné teploty se po celý rok pohybují mezi 22 a 30 °C. Příliš horký vzduch je zpravidla ochlazován pasáty. Také moře má stabilní teplotu - celoročně okolo 27 °C.
Speciální klimatické podmínky mají některé vysokohorské oblasti Basse Terre. Pokud se rozhodnete vystoupat např. k aktivnímu vulkánu La Soufriére, připravte se na velmi netradiční tropickou vegetaci a náročný pochod přes tropický prales s nižšími teplotami a takřka stoprocentní vlhkostí.
Důležité je také střídání období sucha a dešťů. Období sucha trvá přibližně od února do dubna a v tuto dobu prší asi 7 dnů v měsíci. Protože se ale většinou jedná jen o drobné přeháňky, ostrov je víceméně vysušen. Naopak nejdeštivější období trvá od července do listopadu a tehdy prší až 14 dní v měsíci.
Pro zajímavost: na nejvyšším vrcholu ostrova La Soufriére je roční úhrn srážek okolo 9900 mm. Ve městě Pointe-á-Pitre je to jen 1814 mm. Ve stejném městě se nejvyšší a nejnižší teploty v lednu pohybují mezi 19 a 28 °C, v červenci tady je 31 °C přes den a 23 °C v noci.