Francouzská Polynésie


Informace

Francouzská Polynésie nabízí širokou škálu ubytovacích možností, od rodinných penzionů až po pětihvězdičkové luxusní hotely. Ceny jsou však často dost vysoké a příliš neodpovídají kvalitě nabízených služeb. Některé levnější hotely a penziony neposkytují ručníky a mýdla a většinou chtějí platby v hotovosti. Klimatizace občas chybí i v dražších hotelech, avšak ostrovy jsou po celý rok ochlazovány příjemným svěžím vánkem a větrací zařízení vám zcela postačí.

Kempy a hostely
Skutečné kempy ve Francouzské Polynésii neexistují, ale mnohé penziony vám nabídnou místo, kde si můžete postavit stan. Jeho součástí by určitě měla být síť proti komárům. Nemile překvapit by vás mohla i průtrž mračen, a proto si zajistěte možnost rychlého přesunu někam pod střechu. Klasické hostely ve Francouzské Polynésii také nenajdete, jejich funkci však dobře nahradí levnější penziony.

Penziony
Tato forma ubytování je velmi oblíbená a nějaký penzion najdete snad na každém ostrově. Můžete být ubytováni buď přímo v některém z pokojů, nebo obývat samostatný bungalov. Tyto příbytky jsou většinou velmi jednoduché konstrukce a připomínají tradiční polynéská obydlí. Jejich vybavení je také spíše prosté (ložnice, sprcha) ale umožní vám udělat si obrázek o tom, jak bydlí běžní Polynésané. Na postelích bývají barevné přehozy tifaifai a zdi zdobí nástěnné tapy, tradiční netkané textilie. Většinou tu neteče teplá voda, ale to ve Francouzské Polynésii skutečně není žádným problémem. Jídlo se tu podává formou plné penze či polopenze, záleží na vašem výběru. Penziony často pořádají různé pikniky, výlety na lodích, návštěvy perlových farem nebo rybářské exkurze.

Malé hotely
Pohodlnější ubytování vám nabídnou malé hotely. Bungalovy jsou lépe vybaveny a jsou postaveny podle jednoduchých původních polynéských chýší se střechami z palmových listů. Jídlo většinou není součástí ubytování, ale v blízkosti se vždy nachází restaurace, kde máte možnost se najíst a napít. V restauraci i hotelu můžete platit kreditními kartami.

Luxusní hotely
Tyto přepychově vyhlížející stavby naleznete na těch nejkrásnějších místech ostrovů jako Tahiti, Moorea, Huahine, Raiatea, Rangiroa, Manihi, Hiva Oa, Nuku Hiva a hlavně Bora Bora. Skryté ve stínu kokosových palem, obklopené umělými plážemi s bílým pískem jsou tak trochu světem samy pro sebe. Jejich součástí je vždy restaurace, bar, bazén, butiky, obchody s klenoty a sportovní zařízení. Bungalovy jsou postavené na zahradě, na pláži, nebo dokonce nad vodou. Ty patří mezi nejdražší. Většinou se nim dostanete po dřevěných chodníčcích a obsluha vám vozí jídlo na kánoi. Jejich součástí také bývá nízký stolek se skleněným dnem, kterým je vidět do laguny jako do jednoho velkého akvária plného různých živočichů všech barev a velikostí. Tyto bungalovy také často mají malou terasu s vlastním přístupem do moře. Architektura luxusních hotelů je ještě více inspirovaná tou tradiční, běžné jsou chýše s pandánovými střechami a bambusovými stěnami s interiéry bohatě zdobenými různými uměleckými výtvory. Dobrou zprávou je, že tyto luxusní hotely nejsou zcela nedobytnými pevnostmi. Pokud si koupíte jídlo v restauraci, nebo aspoň drink u baru, budete mít přístup na pláž a příležitost pokochat se tanečním vystoupením, která se tu konají několikrát do týdne.