Francouzská Polynésie


Informace

Francouzská Polynésie sestává z pěti souostroví rozprostírajících se na ploše větší než Evropa. I když tu strávíte celý měsíc, nemusí se vám podařit všechny zajímavé ostrovy navštívit.
Za 1 týden se většinou dá stihnout Tahiti, Moorea a Bora Bora s případnou krátkou návštěvou ostrova Rangiroa nebo Tikehau v Tuamotech. Dva týdny vám dovolí blíže se seznámit s větší částí Společenských ostrovů a několika ostrovy v Tuamotech, ale pouze v případě, že každému většímu ostrovu (jako Tahiti, Moorea) vyhradíte nanejvýš 2 dny. Za 3 týdny se dá zvládnout kromě hlubšího prozkoumání Společenských ostrovů ještě krátký výlet do Tuamoty a Australy, nebo na Markézy. Čtyři týdny vám postačí na většinu Společenských ostrovů, dva nebo tři atoly v Tuamotech a bližší seznámení s Markézami (pokud využijete letů z ostrova Rangiroa na hlavní markézský ostrov Nuku Hiva).

Pokud však přesto přemýšlíte o možnosti navštívit některou z dalších zajímavých zemí v Tichomoří, nabízí se kromě Austrálie, Nového Zélandu a nesčetného množství dalších ostrovů a ostrůvků také zcela osamocený, tajemstvím opředený Velikonoční ostrov (Rapa Nui) s proslulými obřími sochami Moai. Tento ostrov patří Chile, a ačkoliv je od Tahiti vzdálen zhruba 4000 km, je nejblíže položenou pevninou směrem na východ od Francouzské Polynésie. Na Velikonoční ostrov létá několikrát týdně letadla společnosti LanChile na lince Papeete – Velikonoční ostrov – Santiago.