Fidži


Informace

Vzhledem k tomu, že turistika představuje pro Fidži obrovský potenciál, nabídka služeb spojených s ubytováním je zde skutečně nepřeberná. Vybrat si můžete od ubytovny až po nejluxusnější hotely světových renomovaných společností.

Ceny za ubytování se samozřejmě řídí úrovní poskytovaných služeb, ale ovlivňují je i mimosezónní slevy. Nejnižší ceny jsou obvykle v období od února do března, kdy přicházejí deště. Naopak v sezóně jsou ceny mnohem vyšší a je lépe si ubytování zarezervovat předem, protože rezervace bývá cenově zvýhodněna. Pokud se někde chcete ubytovat bez rezervace, musíte posoudit konkrétní podmínky. Na některých menších ostrovech je pouze omezený počet ubytovacích míst a vzhledem k tomu, že se tam dá dostat pouze lodí, mohli byste se ocitnout ve velmi nepříjemné situaci. V takových případech je rezervace nutná.


Hostely
Hostely organizace IYHF, určené především pro ubytování mladých turistů, najdete ve městech Suva a Nadi. Kromě nich je tu i celá řada velmi levných hotelů, které mají stejný rozsah poskytovaných služeb.


Kempy
Na všech hlavních ostrovech najdete možnost ubytovat se v kempu. Ceny se pohybují okolo 6 F$ za osobu/noc.


Apartmány
Apartmány vybavené kuchyňkou jsou příjemnou variantou pro toho, kdo má raději cestování na vlastní pěst. Nejvíce se jich nachází ve městě Suva a Nadi, odkud můžete podnikat výlety do okolí i na pláže mimi ruch města.


Hotely
Najdete tu levné hotely, kde se ceny pohybují kolem 30 F$ z dvoulůžkový pokoj. V hotelech střední kategorie, kde je většinou klimatizace, restaurace a bazén se ceny pohybují od cca 40 do 80 F$ za dvoulůžkový pokoj.


Resorty
Toto označení se používá pro hotelové komplexy poblíž moře, ale jejich úroveň může být různá. U méně atraktivních pláží na hlavních i menších ostrovech najdete levné resorty, které však často bývají v sezóně přeplněné.
Na druhé straně na určitých atraktivních místech se nacházejí pohádkově vybavené luxusní resorty, kde se ceny za nocleh pohybují ve stovkách F$. Některé z resortů se specializují na pořádání svateb a pobyty novomanželů.