Fidži


Informace

Na Fidži je národní měnou fidžijský dolar F$, který se skládá ze 100 centů. Bankovka existují v hodnotě 50, 20, 10, 5 a 2 F$. Mince se používají v hodnotě 1 F$ a 50, 20, 10, 5, 2 a 1 cent.

Kurz se pohybuje kolem 15 Kč za 1 F$. Turistům se doporučuje vybavit se australskými, novozélandskými nebo americkými dolary, které se tu dají bez problémů vyměnit.

Zajímavá je skutečnost, že ačkoliv Fidži je republikou, bankovky na rubu stále zdobí portrét anglické královny.Banky, bankomaty, kreditní karty
Na Fidži má své sídlo celá řada bank – Australská a Novozélandská bankovní skupina (ANZ) , Národní banka Fidži (National Bank of Fidji – vlastněná státem), Bank of Hawai, Bank of Baroda, Habib Bank, Fiji Westpak atd.

Pobočky těchto bank najdete i mimo hlavní město.
Úřední hodiny v bankách jsou od 9.30 do 15.00 od pondělí do čtvrtka a do 16.00 v pátek. Během víkendu a o státních svátcích mají banky zavřeno. Pobočka ANZ na letišti Nadi nabízí 24-hodinový servis.

Ve většině hotelů, restaurací, obchodech, půjčovnách aut atd. v turistických oblastech můžete platit bez problémů kartou. Někdy se však může stát, že si připočítají za platbu kartou 5%. American Express, Dinners Club, Visa, JCB International a Mastercard mají v Suvě své zastoupení.

Ve většině bank vám také vymění cestovní šeky, ale můžete je proměnit také ve větších hotelech, směnárnách nebo duty-free shopech.Zajímavé odkazy

Aktuální kurz fidžijského dolaru
Bankovky Fidži