Fidži


Informace

Může se stát, že na Fidži onemocníte nebo se vám stane úraz a nezbyde vám nic jiného, než vyhledat odbornou pomoc. Nemusíte se obávat, protože zdravotní péče je na slušné úrovni. Řada hotelů má své vlastní lékaře, kteří však někdy účtují vyšší ceny.
Doporučované nemocnice, kam se můžete s důvěrou obrátit s vážnějšími zdravotními problémy, jsou Lautoka Hospital ve městě Lautoka a Colonial War Memorial Hospital ve městě Suva. Tam byla také před nedávnem otevřena nová soukromá nemocnice s hyperbarickou komorou, která je důležitá pro úrazy při potápění.

Telefonní číslo 000 poslouží pro přivolání zdravotnické pomoci v nenadálých situacích.

Veškeré lékařské ošetření platíte ihned a hotově! Kvalitní cestovní pojištění je tedy nutností. Z pojištění za vás pojišťovna uhradí náklady za ošetření, hospitalizaci, léčení, výlohy na léky, nezbytné převozy apod. Součástí pojištění zpravidla bývá i repatriace či převoz tělesných ostatků v případě úmrtí pojištěnce.

Před odjezdem si sjednejte zdravotní pojištění u renomované pojišťovny a kromě pojistky je nutné v případě náhlého onemocnění nebo zranění disponovat kreditní kartou.