Srí Lanka


Informace

Hotel Saman Villas Hotel Saman VillasV zemi najdete širokou škálu ubytovacích zařízení od velkých hotelových komplexů až po ubytování pro méně majetné turisty. V hlavní sezóně a v době vánoc a velikonoc je vhodné si ubytování vždy zamluvit předem. V této době bývají pokoje i v těch nejmenších hotelech často zadané. Všeobecně platí, že cizinci platí zhruba o 50 % vyšší cenu než místní obyvatelé. Neplatí to všude a striktně.
Jedním z různých druhů ubytování jsou Guest Houses, které nabízejí jedno z nejlepších ubytovacích způsobů na Srí Lance. Někdy je to něco jako malý hotýlek, někdy bývá pronajmutý jenom jeden pokoj v domě. Často tu můžete používat kuchyň, ale pozor na to, zda jsou v ceně všechny poskytované služby.
Dalším typem ubytování jsou Rest Houses, které byli původně vytvořeny dánskou vládou. Tento typ ubytování se nachází po celé zemi. Pokoj většinou stojí kolem 500 – 1200 Rs.

Hotel Taj Exotica Hotel Taj ExoticaHotel Club Palm Beach Hotel Club Palm BeachKosgoda Beach Hotel Kosgoda Beach HotelHunnas Falls Hunnas Falls
Tea Estate Bungalovy jsou těžko k nalezení, ale stojí to za námahu.
Hotely jsou tu jako v Evropě pětihvězdičkové až jednohvězdičkové.
Ubytování v národních parcích bývá většinou v bungalovech pro deset lidí nebo v kempinku ve stanech.

Hotel Saman Villas Hotel Saman VillasSamsara Samsarahotelový rezort v Unawatuně hotelový rezort v Unawatuně

Důležité adresy

YMCA (Nespecifikováno)
Adresa: 55 Hotel Rd., pláž Mt. Lavinia , Colombo Kontakt:

YMCA (Hotel)
Adresa: Kotugodalle Vidiya , Kandy Kontakt: Tel.: 08-223 529

Youth Hostel (Nespecifikováno)
Adresa: 50 Haig Rd., Bambalapitiya, 5 km jižně od Fortu , Colombo 4 Kontakt: Tel.: 581 028