Bulharsko


Informace

Do Bulharska je povolen dovoz předmětů odpovídajících osobní potřebě, délce pobytu, jeho účelu a ročnímu období. Deklaruje se zboží přesahující hodnotu 300 USD. Bezcelně lze dovést 100g parfému a 250 ml toaletní vody, 200ks cigaret ( jeden karton) nebo 250g tabáku, 50ks doutníků nad 30g váhy nebo 100ks doutníků do 30g váhy. Zásoby tekutin jsou omezeny pouze na 2l vína (šumivého i nešumivého), 1l alkoholu, destilátů do 22% obsahu alkoholu 2 litry, 500g kávy nebo 200g kávového extraktu, 100g čaje nebo 40g čajového extraktu. Množství léků není nijak omezeno, ale mělo by odpovídat osobní spotřebě.
Hodnoty dárků nesmí přesáhnout výši 100 USD (děti do 16 let jenom 50 USD). Frekventanti mohou převážet předměty osobní potřeby jako fotoaparát s filmem, kameru, videorekordér, přenosnou televizi, přenosné rádio, magnetofon, přenosný psací stroj, osobní počítač a jedny brýle. Pokud deklarujete kempinkové náčiní, windsurfing nebo lyže, také nebudete muset platit žádné clo.
Zakázán je dovoz paliva v kanystrech, drog, zbraní a výbušnin. Redukován je dovoz starožitností, loveckých trofejí, uměleckých trofejí. Hotovost nesmí přesáhnout 10.000 USD nebo jiných valut odpovědné hodnoty.
Seznam všech věcí se vyžaduje zejména při tranzitu z Turecka, aby se zabránilo jejich zpeněžování. Tento soupis se pak odevzdá při výjezdu ze země.