Barma / Myanmar


Informace

V minulosti byl v Burmě velký problém se směnou peněz. Tamější vláda striktně kontrolovala ekonomiku. Pojem volný trh prostě neexistoval. V dnešní době se vláda přizpůsobila. Turismus se stává důležitým odvětvím a tyto problémy se staly minulostí. Na trhu je možné zažít celou řadu až komických situací.Výměnný obchod je zde zcela běžný a tak se není čemu divit když obchodníci přímo prahnou po vašich hodinkách, triku nebo dokonce džínách.

Ve větších městech se trhy konají na místech známých pod označením zei nebo zay a zeigo je trh centrální. Ostatní trhy jsou často pojmenovány po oblastech, městech nebo vesnicích ve kterých se konají.

Svými ručně vyrobenými výrobky a nízkou cenou jsou známy dva trhy : Bogyoke Aung San Market v Rangúnu a Zeigyo Markrek, který se nacházív Mandalay. Je zde možné nalézt a zakoupit téměř vše na co si jen vzpomenete a to za rozumnou cenu. Nadruhou stranu obchody v okolí Rangúnského letiště je více než vyskoká. Doporučujeme nenechávat nakupování až na poslední chvíli.