Brazílie


Informace

Brazílie Parque Nacional do Itatiaia
Region Itatiaia se nachází v pohoří Serra da Mantiqueira ve státě Rio de Janeiro. V tomto národním parku můžete na rozloze 120km2 nalézt alpské louky, atlantské deštné pralesy stejně jako nejrůznější jezera, řeky a vodopády. Je domovem velkého množství zvířat, včetně opic a jaguárů. Zastavit se můžete u Lago Azul – Modrého jezera nebo v místním muzeu, které obsahuje informace o místní flóře a fauně.
Nejvyšší vrchol tohoto parku - Agulhas Negras- se tyčí do nadmořské výšky 2787 m.

Turistická stezka:
Stezka dlouhá 26 km do základního tábora u úpatí vrcholu Agulhas Negras vám zabere asi 8 hodin chůze. V základním táboře je ubytovací kapacita 24 osob.
Cesta ze Sítio Jangada k vodopádům Poronga trvá asi 20 minut a může být příjemnou vycházkou.


Brazílie Parque Nacional da Serra da Bocaina
Tento park zabírá pobřežní území kolem města Parati o rozloze asi 1 000 km2. Parku dominuje nádherný vrchol Pico da Boa Vista, který se tyčí do nadmořské výšky 2 132 metrů.
V parku můžete vidět překrásné druhy vegetace a různé druhy zajímavých živočichů. Žije tu opice, jelen, tapír, antilopa, vydra a dikobraz. Z ptáků můžeme jmenovat například orla a tukana.

Můžete se vydat na pěší výšlap do Pedra do Cao Sentado nebo za objevováním skalních formací Furnas do Catete. Kousek odtud se nachází malá horská vesnička Bom Jardim (asi 23 km) a Lumiar (asi 25 km), která stojí za návštěvu. Z vesniček vede několik turistických stezek do okolí, je tu možnost sjezdu řeky na kánoi nebo návštěva místních vodopádů.

Parque Nacional da Serra dos Órgaos
Park vznikl v roce 1939 a zabírá území o rozloze 118 km2. Parku dominují vrcholy – Pedra do Sino – který je vysoký 2 263 metrů nad mořem, Pedra do Acu – 2 230 metrů nad mořem, Agulha do Diabo – 2 020 metrů nad mořem, Nariz do Frade – 1919 metrů nad mořem, Dedo de Deus – 1651 metrů nad mořem, Pedra da Ermitage – 1 485 metrů nad mořem a Dedo de Nossa Senhora – 1 320 metrů nad mořem.
Národní park Serra dos Orgaos je otevřen denně. Můžete se vydat na vycházku po 3,5 km stezce, zastavit se u vodopádů. Je tu pro vás připraven i kemp s místem pro pikniky.
Park tvoří území, na kterém jsou velmi zajímavé skalní útvary. Jeden z nich je Mulher de Pedra - kamenná žena.

Teresópolis
Moderní město Teresópolis je výchozím bodem pro pěší turisty a horolezce. Hlavní atrakcí je pohoří Serra dos Orgaos. V okolí je mnoho turistických stezek.

Brazílie Brazílie
Nova Friburgo
Horské městečko Nova Friburgo bylo založeno v roce 1818 švýcarskými imigranty. Je zajímavé svými domy připomínajícími německou architekturu a množstvím květin, které působí, jako by kvetly nepřetržitě. Největší atrakcí je lanovka, která vás vyveze z centra města až na vrchol 1800 m vysoké Morro da Cruz. Fantastický výhled nabízí také Pico da Kaledonie (2310m).Zajímavé odkazy

Odkaz na město Rio de Janeiro
Odkaz na stát Rio de Janeiro