Brazílie


Informace

Parque Estadual da Serra dos Pirineus
Tomuto parku dominují tři vysoké hory: Pai – v překladu - otec, která je nevyšší – dosahuje nadmořské výšky 1385 m. Filho známená v překladu syn a Espírito Santo je v překladu Duch svatý.
V parku také najdete zajímavé skalní formace a vodopády.

Vodopády Cachoeiras de Bonsucesso se nachází asi 5 km severně od města Pirenópolis. Vodopády tvoří přírodní bazénky, ve kterých si můžete dát osvěžující koupel. Podniknout můžete procházku po 1,5 kilometrově pěší stezce.
Parque Nacional da Emas
kapybara kapybaraNárodní park Emas je relativně malý - má rozlohu 1300 km2. Území parku tvoří vysoká plošina. Z fauny tu najdete lišku, kapybaru, jelena, mravenečníka, tapíra apod. Park je domovem největšího druhu ptáka na světě – emu. Tento pták váží kolem 30 kg a dosahuje výšky až 1,4 metry.
Zajímavostí parku je 2 metrové termitiště.
Jsou tu dvě základny parku: Portao Jacuba a Portao Guarda da Bandeira.
V této oblasti bývá velké horko, stromy v parku však poskytují příjemný stín. Nejlepší je navštívit park časně zrána nebo pozdě opdoledne. Nezapomeňte se vybavit slunečním krémem, pokrývkou hlavy a dostatkem vody a jídla.
bromélie bromélieReserva Ecológica Vargem Grand
Tento park je soukromým majetkem a zabírá území o rozloze 3,6 km2. Jsou tu dva překrásné vodopády Caldeirao do Inferno a Caldeirao do Lázaro. Malé pláže u řeky a přírodní bazénky přímo vábí k osvěžující koupeli.

Parque Nacional da Chapada dos Veadeiros
Asi 220 km na sever od hlavního města Brazílie - Brasília se nachází scénický národní park, který zabírá horskou oblast. Je populárním cílem mnoha turistů, a to hlavně proto, že se tu naskýtají ideální podmínky pro pěší turistiku apod.


Zajímavé odkazy

Odkaz na stát Goiás