Tanzanie


Informace

Hotelové restaurace zejména v režimu all inclusive nabízejí snídaně, oběd i večeře jako mimořádně bohatý bufet, s výběrem teplých i studených jídel. Nápoje, s výjimkou snídaně, se platí zvlášť. Obědy se podávají obvykle mezi 12.30 až 15.00 hod., večeře od 19.00 do 21.00 hod.
Místních restaurací je nejvíce v Kamenném městě přímo v přístavu, například na hlavní třídě Kenyatta Rd. nebo v zahradách Jamituri pod pevností. Luxusní restaurace, často využívaná například pro pořádání svatebních hostin, je na střeše hotelu Emerson & Green, druhé nejvyšší budovy ve městě, odkud se nabízí nepřekonatelný pohled na Indický oceán i věže minaretů. Hosté se ovšem musí zout a sedět na polštářích u nízkých stolků, rozmístěných na perských kobercích. Podává se exotická zelenina, dary moře, kořeněná rýže a speciality podniku.
Kromě toho lze zajít do indické, thajsko-čínské, japonské nebo francouzské restaurace.
Menší místní restaurace se nacházejí u turistických letovisek na pobřeží, na jídelníčku jsou především ryby a dary moře. Obvyklá nabídka občerstvení v pouličních stáncích je kořeněné curry, pečené maso a kukuřice, kasava, uzená chobotnice a džus z cukrové třtiny.