Tanzanie


Informace

anzibar nabízí nepřeberné možnosti sportovního vyžití, přičemž převládá vše, co souvisí s vodou, teplou obvykle kolem 27 °C. Jde o jednu z nejlepších potápěčských oblastí na světě a lze se tu buď naučit potápět nebo se v potápění zdokonalit. Kurzy probíhají podle mezinárodního systému PADI, takže lze získat celosvětově platný certifikát. Zkušení potápěči se mohou potápět kolem lodních vraků, v noci nebo v mořských proudech. Výbavu na potápění a šnorchlování lze na místě zapůjčit, ale pokud je to váš koníček, doporučujeme výbavu vlastní. Místní korálový útes je jeden z druhově nejbohatších na světě a viditelnost dosahuje od 30 do 70 metrů. Na severu Unguji se potápí z lodí a šnorchlování je nejlepší při odlivu. Vyhledávané lokality jsou také západně od Kendwy a útesy kolem ostrova Mnemba (východně od Zanzibaru, národní park).
Další zábavu představují lodní výlety spojené s koupáním v pobřežních lagunách nebo spojené s rybolovem dravých ryb, vypravit se lze za nedotčenou přírodou do nitra ostrova nebo naopak na okolní exotické ostrovy. Zamířit můžete i na safari v Tanzanii.
Šíře nabídky zábavy v jednotlivých hotelích závisí na jejich kategorii, pokud toužíte po konkrétní aktivitě, je třeba prostudovat katalogový popis. Souhrnně je v nabídce kulečník, plážový volejbal, fotbal, aerobik, stolní tenis, některé hotely nabízejí i tenis, lukostřelbu, petanque nebo plavbu plachetnicí či katamaránem. Hotelová i plážová centra vodních sportů lákají klienty na kajaky, vodní lyže, windsurfing, šnorchlování a rybaření. Luxusní hotely mají vlastní animační programy.