Egypt


Informace

V zemi najdete širokou škálu ubytovacích zařízení, od velkých hotelových komplexů až po ubytování pro méně majetné turisty. V nižších kategoriích ubytování neodpovídá vždy evropským zvyklostem. V hlavní sezóně a v době evropských vánoc a velikonoc je vhodné si ubytování zamluvit předem. V této době bývají pokoje i v těch nejmenších hotelech zadané.
Jsou zde zavedeny dvě ceny, jedna pro turisty, druhá pro místní obyvatele. Cena za ubytování se mění dle sezóny.
Kempink zatím není v této zemi příliš rozšířený. Tábořiště zde ještě nemají žádoucí úroveň.
Variantou ubytování jsou hostely. Cena je zhruba od 4 do 20 EL. Na některých místech zahrnuje cena i snídani. Pokoje mají tři a více lůžek, někdy je pokoj společný - muži a ženy. Je to dobré místo pro jednotlivé osamocené cestovatele, k seznámení s ostatními a k získání mnoha zkušeností a rad od ostatních. Většinou jsou tato místa ale hlučná a rušná.
Další variantou jsou Budget Hotels, dvou nebo jedno hvězdičkové hotely. Někdy jsou stejně dobré jako vícehvězdičkové, jen cena je levnější. Většina hotelů slibuje teplou vodu, přestože pak funguje pouze kohoutek na studenou. Před zaplacením proto zkontrolujte pokoj, zda je všechno tak jak má být. Také si vyžádejte čisté vyprané povlečení.
Mid-Range Hotels nejsou ničím luxusním, jak by mohly někdy slibovat. Někdy se platí příplatek za používání ledničky a televize.
Top End Hotel – pětihvězdičkové hotely, patřící světově známým firmám jako například hotel Sheraton, Movenpick Resort, Winter Palace. Většinou se zde platí v amerických dolarech, akceptuje se zde většina kreditních karet.


Důležité adresy

Egyptian Youth Hostel Association (Hotel)
Adresa: 1 Ibrahimy , Garden City , Cairo Kontakt: Tel.: (20) (2) 27961448, 27940527 Fax: (20) (2) 27950329 info@egyptyha.com
www.egyptyha.com


Zajímavé odkazy

Odkaz na info o ubytování