Turecko


Informace

Kemer
Až k moři se zde svažuje pohoří Taurus. Díky tomu a také krásné přírodě je oblast Kemeru považována za jednu z nejkrásnějších na turecké riviéře. Centrum letoviska je soustředěno kolem pěší zóny a najdete zde také mnoho obchůdků a restaurací. Pláže jsou zde oblázkové v krásném prostředí piniových lesů. Z letiště v Antalyi se sem dostanete asi za 50 minut.

Tekirova
Asi 15 km od Kemeru leží malá vesnička - Tekirova. U pobřeží pak byly postaveny hotely. V obci najdete řadu obchůdků. V okolních svazích pohoří Taurus rostou borové lesy a najdete zde krásné čisté moře a oblázkové pláže.

Belek
Přímo na břehu písčité pláže bylo vybudováno toto nové středisko jménem Belek. Najdete zde hlavně luxusní hotelové komplexy s velmi vysokou úrovní služeb. V blízkosti se pak nalézá historické město Aspendos, které můžete navštívit. Na pobřeží rostou kromě pinií také palmy, v okolí pak najdete citrusové a olivové plantáže. Z letiště Antalyi jste v Beleku za necelých 50 minut.

Alara
Opět přímo u pobřeží je umístěna řada hotelů, které tvoří středisko Alara. Do měst Side a Alanye vzdálených z Alary asi 30 kilometrů se můžete dostat autobusem nebo sběrnými taxíky. Z letiště sem trvá cesta asi 80 minut.

Alanya
Ve východní části riviéry leží velmi oblíbené středisko Alanya. Zdejší pláže jsou písčité s oblázky. Přístup do vody je přes pískovcové plošiny. Většina zdejších hotelů má pravidelné spojení s centrem města, kde si můžete výhodně nakoupit. Na letiště se dostanete za hodinu a půl.

Beldibi
Toto středisko se rozprostírá v délce několika kilometrů kolem Středozemního moře a je lemováno řadou hotelů, hlavně těch vyšší kategorie. Najdete zde hlavně klid a krásnou přírodu. Nachází se zde také několik obchůdků a restaurací. Beldibi je vzdáleno asi 30 km od Antalye.

Konakli
Toto malebné městečko najdete asi 110 km o Antalye, ale zato pouhých 13 km od Alanye. Nedaleko krásných písečných pláží najdete také nákupní a zábavní centrum. Můžete zde prožít klidnou dovolenou, ale také poznat historické a obchodní centrum města Alanya.

Lara
Leží kousek od města Antalya a pouhých 20 km od letiště. Jsou zde převážně luxusní hotely s výbornými službami a kromě toho nesmí samozřejmě chybět také krásné a příjemné písečné pláže.


Marmaris - Icmeler
Na západním pobřeží je jednou z nejvyhledávanějších a nejoblíbenějších oblastí. Oblast se rozprostírá kolem široké zátoky. Na pozadí s nádhernými horami a zelenými porosty. Marmaris byl založen již někdy v jedenáctém století a v městečku tak najdete spoustu romantických uliček. Icmeler je tak spíše moderní lázeňské středisko s množstvím kaváren, diskoték a obchůdků. Letiště v Dalamánu je od tohoto střediska vzdáleno necelé dvě hodiny.

Fethiye
Toto městečko leží v oblasti Lycia. V okolí najdete spoustu historických památek. Ve skalní stěně nad městem pak můžete vidět jednu z největších zajímavostí - hrobky z období 550-300 let před naším letopočtem. Pokud hledáte křišťálově čisté moře, nádherné písečné pláže a hory okolo, bude pro vás oblast Fethiye ta pravá.

Ölüdeniz
V této oblasti, jak také hovoří překlad názvu střediska, najdete vždy klidné moře. Je tomu tak díky poloze této oblasti. V okolí ale také najdete krásné až 1000 metrů vysoké hory. Pokud máte v oblibě paragliding, bývají zde pro něj výhodné podmínky. Díky krásným písčitým plážím a nádherné přírodě opět velmi oblíbené středisko.

Calis
Leží asi 4 kilometry od Fethiye ve východní části zátoky. Najdete zde řadu příjemných rodinných hotelů a penzionů, které jsou umístěny často hned vedle pláže. Toto místo je spíše klidnějšího charakteru a najdete zde nádherné a vyhledávané písečné pláže s drobnými oblázky. Najdete zde také obchodní středisko s mnoha obchody a restauracemi.