Turecko


Informace

BELEK
Známé letovisko, které se nachází 35 km od Antalye. Velké klubové komplexy v rozlehlých zahradách jsou přímo na břehu moře, všechny mají vlastní pláž. Pláže jsou zde písečné a široké. Typické pro tuto oblast jsou věčně zelené piniové háje. Belek je vyhledáván hlavně příznivci golfu, nachází se tu nejznámější golfový klub – National golf club. Belek je rovněž výchozím bodem pro výlety do Side, Perge a Aspendu.

SIDE
Dřívější známá pirátská osada Side je dnes jedním z nejoblíbenějších turistických středisek. Romantické staré město s křivolakými uličkami a množstvím obchůdků s koberci, koženými výrobky, suvenýry, malými rodinnými penziony a malým rybářským přístavem. Oblíbené hotely stojí na dlouhé písečné pláži západně od města Side. Na oblázkové a písečné pláži na východě vyrostly v posledních letech zcela nové hotely a turistická střediska.

ALARA/KONAKLI
Alara, Incekum, Avsallar a Konakli nejsou názvy měst, nýbrž úseků pobřeží. Je to oblast oblázkovo-písečných pláží, pod vodou zde bývají kameny, proto většina hotelů používá pro vstup do moře mola. Z hotelů, které leží v této oblasti, je s turistickými středisky Alanya na východě a Side na západě dobré spojení taxíkem, autobusem nebo „dolmusem“ (zvláštní druh taxislužby). V blízkém okolí se nacházejí četné hotely a komplexy apartmá. Alara leží od Alanye 32 km, Konakli 13 km.
ALANYA
Oblíbené a pulsující středisko ležící na východě Turecké riviéry. Město bylo založeno ve 3. století př. n. l., v římských dobách proslulo jako pirátská pevnost, zašlou slávu připomíná už jen hrad. Dnes se do tohoto střediska sjíždějí každé léto turisté z celého světa, nadšeni nekonečně dlouhou písečnou pláží a atmosférou města obklopeného banánovými plantážemi. V neposlední řadě přitahuje návštěvníky také řada oblíbených hotelů a pestré ulice plné obchodů, restaurací a kaváren.