Tunisko


Informace

Z turistického hlediska můžeme celou zemi rozdělit na pět hlavních oblastí:
1. Severní pobřeží, kterému se také říká korálové pobřeží a kde najdeme města Tabarku a Bizerte. Z pamětihodností v této oblasti můžeme jmenovat ruiny Bulla Regia a Douggu – asi nejlépe dochované ruiny římského města.
2. Okolí hlavního města Tunisu, kde nás především zaujme město Tunis se svým muzeem Le Bardo. Zde se také nachází starověké Kartágo, které proslavilo celou zemi už v dobách antických. Velmi krásná je i vesnice Sidi Bou Said, o které se říká, že je to perla tuniského pobřeží.
3. Oblast střední a jižní části pobřeží s městy Hammamet, Sousse, Monastir a dalšími. Do této oblasti můžeme zahrnout i ostrov Djerba a poloostrov Zarzis. Všechny tyto oblasti mají společné rysy: vysoce vyvinutý turistický průmysl s kvalitními službami turistům, kde nenajdeme příliš mnoho známek původního způsobu života.
4. Oázy jsou pro evropské turisty naprosto jedinečným zážitkem. Vzhledem k tomu, že se nacházejí na jihozápadě země, jsou dostupné především ze středisek Sfax a Djerba. K největším z oáz patří Tozeur, Nefta a Gafsa.
5. Jih Tuniska je převážně pouštní, ale také nás okouzlí mnoha krásami. Těm, kteří dávají přednost nearanžovanému obrazu života, můžeme doporučit návštěvu berberských skalních měst. V této oblasti najdeme také městečka Medenie, Chenini a Tatouine.