Spojené arabské emiráty


Informace

Jak volat?
Telefonní síť SAE patří mezi mimořádně rozvinuté a těžko nalézt místo, ze kterého by nebylo možné se dovolat kamkoliv na světě. Místní telefonní síť je spravována monopolní firmou Etisalat, která disponuje nejmodernějším vybavením. Mezinárodní telefonní kód SAE je 971. Při telefonování z území SAE je nutné uvést předčíslí 00 plus mezinárodní kód volané země.
Území SAE je rozděleno na regiony, každý z nich má svůj číselný telefonní kód. Ceny za telefonické hovory jsou závislé na denní době, za špičku je počítáno období od 7.00 do 21.00 hodin. Špičkové tarify nejsou zavedeny v pátek a ve dny veřejných svátků.

Jak volat z mobilu domů?
Telefonovat z mobilu do ČR lze prostřednictvím služby roaming, kterou je nutné aktivovat před odjezdem. Informujte se u svého mobilního operátora, zde má v SAE smluvního partnera, který zajišťuje telefonní hovory, a zjistěte si před odjezdem, jaké jsou poplatky za hovory a SMS.

Telefonní budky, telefonní karty
Pokud jde o veřejné telefonní automaty, v současné době byly již téměř všechny mincové vytlačeny automaty na kartu. Telefonní kartu lze bez problému zakoupit v běžných obchodech nebo na benzínových pumpách. Prodávají se v hodnotách od 30 Dhs. výhodné je volat po deváté hodině večerní místního času, kdy jsou tarify znatelně nižší. Na kartu v hodnotě 30 Dhs můžete v tuto dobu volat do ČR přibližně 10 minut.
Telefonní síť, která má mimochodem mimořádný rozsah a poskytuje služby vysoké kvality, je řízena národním poskytovatelem Etisalat.Důležitá místní telefonní čísla
hasiči 997
policie 999
ambulance 998
záchranná služba 214666

mezinárodní kód SAE 971 (00971)

Faxování
Zaslat fax je možné z kterékoliv pobočky společnosti Etisalat (nacházejí se téměř ve všech sídlech). Poplatky jsou však poměrně vysoké – 10 AED za stránku. Výhodnější je tedy použít služeb drobných Copy Center – poplatek za zaslání faxu je až poloviční.Zajímavé odkazy

Roamingové služby Eurotel v SAE