Spojené arabské emiráty


Informace

V zemi je velmi nízká úroveň kriminality. Pokud lze vůbec hovořit o poněkud zvýšené úrovni, pak je emirát Dubai, kde se vyskytuje velké množství cizinců. Ale i tam je na naše poměry kriminalita na neskutečně nízké úrovni. V zemi vládne dědičná absolutní monarchie a každý, byť sebemenší přestupek je trestán, postoj policie a úřadů je opravdu nekompromisní. Za přestupek, případně spáchaný trestný čin jsou vyměřovány přísné tresty a v jejich důsledku je cizinec většinou vyhoštěn ze země.

Z uvedeného je tedy zřejmé, že běžný cestovatel – turista nemusí mít o svoji bezpečnost obavu, pokud se sám nějak neprohřeší proti zákonu. Nízké kriminality zde dosahují především velmi přísnými tresty pro zdejší obyvatele. Tresty se liší v jednotlivých emirátech, ale krádež se běžně trestá useknutím ruky, vražda smrtí, běžné je i bičování či ukamenování. Velmi tvrdé tresty postihují pašeráky drog a jejich dealery, pašeráky alkoholu, prodejce erotického zboží. Podle islámského práva šaríja se velmi tvrdě postihuje i cizoložství.

V souvislosti s drogami ještě upozorňujeme na skutečnost, že i ve snad nejtolerantnějším emirátu – Dubaji, se velmi tvrdě postihuje i pouhé držení a používání drog. Drogy nemusí být nalezeny přímo u vás, stačí, když se vyskytujete v místnosti, kde drogy někdo užívá. Již tato skutečnost vás může dostat do velkých problémů.