Spojené arabské emiráty


Informace

Umm al-Qaiwain (Emirát Umm al-Qaiwan)
Jedná se o město v SAE, které na rozdíl od mnoha ostatních neztratilo mnoho ze svého původního stylu života. Město není poznamenáno výstavbou výškových budov, život zde plyne relativně poklidně. Vyhlášené jsou zejména zdejší sportovní aktivity.

Staré město
V této nevelké oblasti se nachází malá pevnost, ve které je situováno muzeum zasvěcené archeologickým nálezům uskutečněným na území emirátu Umm al-Qaiwain. Vedle pevnosti se nachází mešita z roku 1962.

Turistické centrum
Město je turisticky atraktivní hlavně díky možnostem sportovního vyžití. Turistické centrum se nachází na pobřeží (Cornishi). Je zde k dispozici bazén, soukromá pláž, bar, kavárna a restaurace. Lze podniknout vyjížďku lodí na ostrov Sinaiyyah, který platí za přírodní rezervaci.

Marine Club a jezdecké centrum
Lze si zde vypůjčit jachtu, motorový člun nebo vodní lyže. K dispozici je kiosek s občerstvením. Návštěvník může také využít služeb soukromé pláže. Poblíž se nacházejí stáje, odkud je možné podnikat odborně vedené vyjížďky a koni.

Aquapark Dreamland
Tento aquapark patří k největším na Středním Východě. Je vybaven nejrůznějšími atrakcemi, restauracemi a kiosky, k zázemí patří i hotel. Aquapark se nachází asi 10 km severně od města na silnici do Ras al-Khaimah.

Umm al-Qaiwain je dostupná pouze prostřednictvím taxi, ať už u Dubaje, Ajmanu, Ras al-Khaimah, Fujairy, Al-Ainu nebo Abu Dhabi.

Ras al-Khaimah (Emirát Ras al-Khaimah)
Velbloudí dostihy
Dostihy v Ras al-Khaimah jsou pořádány nepravidelně, obvykle však v pátek v zimním období, někdy v úterý nebo ve středu. Zdejší velbloudí dostihy patří k nejlepším v SAE. Vstup je zdarma.

Vodní sporty
Pokud se jedná o windsurfing, vodní lyžování, potápění apod., plné zázemí poskytují místní hotelové komplexy Bin Majid Beach Hotel, Bin Majid Beach Resort a hotel Ras al-Khaimah.

Badiyah (Emirát Fujairah)
Toto městečko na východním pobřeží SAE je mj. atraktivní také možností provozování vodních sportů, jako je potápění, pro které jsou zde výborné podmínky.
Rájem pro potápěče je zde ostrov Snoopy, nacházející se nedaleko od pobřeží a dostupný z pláže motelu Sandy Beach nedaleko města Badiyah. Ostrůvek je obklopen korálovým útesem, který je domovem mnoha zajímavých vodních živočichů od barevných rybek, medůz, žraloků až po želvy. Narazit zde lze také na delfíny. Potápěčské centrum poskytující výbavu pro potápění se nachází v komplexu motelu Sandy Beach si 6 km severně od města Badiyah. Mezi nabízené služby patří rovněž noční potápění, výlety za účelem podvodního fotografování či lekce potápění. Pro potápěče s vlastní výbavou jsou k dispozici redukované ceny za dopravu lodí.

Dibba (Emirát Fujairah)
Město na hranicích s Ománem poskytuje zázemí pro provozování potápění. Tyto služby jsou zde poskytovány v komplexu motelu Holiday Beach, své služby zde také nabízí ománská společnost Khasab Travel&Tours, která je schopna zprostředkovat potápění u pobřeží poloostrova Musandam v Ománu.


Dubaj (Emirát Dubaj)
Tato známá světová metropole nabízí i řadu příležitostí pro milovníky sportu. Známá jsou především zdejší golfová hřiště, která svojí kvalitou a atraktivními možnostmi lákají hráče z celého světa. Najdete zde však skvělé podmínky i pro provozování dalších sportů.