Sýrie


Informace

Ceny pokojů v hotelích této kategorie se pohybují od 250 SYP za jednolůžkový pokoj a od 400 SYP za dvoulůžkový pokoj. Vyskytují se i „lepší“ levnější hotely, kde se ceny pohybují zhruba kolem 350 SYP za jednolůžkový pokoj a 700 SYP za dvoulůžkový pokoj, avšak rozdíl oproti hotelům s nejnižšími cenami bývá ve většině případů minimální. V zásadě však lze říci, že lůžko za cenu nižší než 150 SYP lze sehnat jen stěží.

Hotely středně drahé a drahé
Hotely úrovně 2* a více obvykle žádají platbu v USD nebo v jiné tvrdé měně. V některých z nich je rovněž možno použít šeky. Ceny v hotelích střední cenové úrovně bývají často přemrštěné – s ohledem na úroveň a vybavení pokoje – a pohybují se obvykle od 20 USD za jednolůžkový pokoj.

Pokud jde o hotely nejvyšší cenové kategorie, situace na syrském trhu zdaleka neodpovídá světovým standardům. Příkladem může být 5* řetězec Cham, kde cena za jednolůžkový pokoj bývá minimálně 90-100 USD, ale také 250 USD. Setkáme se zde obvykle s nízkou úrovní služeb, nedostatečným vybavením, ponurým vzhledem pokoje. Výjimkou je snad pouze hotel Cham Palace v Damašku, který svou kvalitou výrazně předčí ostatní hotely toto řetězce. Z dalších, málo početných, zástupců mezinárodních řetězců lze jmenovat hotel Sheraton (Damašek) a dva hotely Meridien (Damašek a Lattakiya). K dispozici jsou také dva hotely Safir v Maalule a v Homsu – oba poskytují služby na vysoké úrovni, avšak pravděpodobnost noclehu návštěvníků v těchto lokalitách, vzhledem k jejich dostupnosti nebo atraktivitě, je velmi nízká. Určité zlepšení a saturace trhu by měla nastat s otevřením nových soukromých hotelů vybudovaných v atraktivních historických objektech a poskytujících stylové ubytování na světové úrovni – dva takové hotely fungují již a Aleppu a jeden v Damašku. Ve všech hotelích nejdražší kategorie je možno platit kreditní kartou.

(ceny jsou pouze orientační)