Jihoafrická republika


Informace

Sladké usínání.. Sladké usínání..Hotely v Jihoafrické republice se klasifikují mezinárodním systémem, jejich kvalita je označena hvězdičkami. Hotel s jednou hvězdičkou je akceptovatelný, hotel se dvěmi hvězdičkami je dobrý, hotel se třemi je velmi dobrý, hotel se čtyřmi hvězdičkami je mimořádné kvality a pěti hvězdičkový hotel nabízí nejvyšší možnou kvalitu služeb. Dále jsou hotely oceňovány bronzovou plaketou za dobrý servis a stříbrnou plaketou za výjimečně dobrý servis a pohostinnost. Pro evropské turisty je naprosto dostačující tříhvězdičkový hotel. V takovýchto hotelech najdete v pokojích sprchu/vanu, toaletu, televizor, rádio a telefon. Když k tomu přidáte to, že většina hotelů je nádherně architektonicky řešená, pokoje jsou stylově zdobené a hotel je usazen v nádherné krajině, tak už nepotřebujete víc.
V zemi existuje kromě stovky malých soukromých hotýlků několik velkých hotelových společností

City Lodges
Tato hotelová společnost nabízí ubytování ve čtyřech různých kategoriích. V hotelech nejsou restaurace, pouze bary. I přesto hotel svým hostům podává snídaně. Tyto hotely jsou většinou mimo centra měst, avšak mají dobré spojení. Hotely typu The Courtyard Suite mají také kuchyně. Town Lodges a Road Lodges jsou jednodušší, menší a levnější.
Holiday Inns
Společnost nabízí kvalitní hotely za dobré ceny, rozmístěné po celé Jihoafrické republice. Hotely Holiday Inns jsou většinou tří až čtyř hvězdičkové, hotely Garden Court Holiday Inn Hotels jsou většinou tří hvězdičkové a mají omezený servis.
Legacy Hotels & Resorts
Tyto hotely najdete v Johannesburgu, v Pretorii a Kapském městě. Tři resorty jsou také v Pilanesbergu a další dva v Namibii. Hotely jsou většinou čtyř až pěti hvězdičkové.
Protea Hotels
Největší hotelová společnost s přibližně 80ti hotely. Většinu tvoří tří hvězdičkové, menší a střední hotely, které velice dbají na domácí a přátelskou atmosféru a jsou většinou na velmi atraktivních místech. Patnáct hotelů nese název Premier Protea Hotel a tyto hotely jsou čtyřhvězdičkové s velmi dobrým servisem a kvalitou služeb. Všechny hotely mají bazény. Hotely Shakaland, Zulu Nyala Game Lodge a the Simunye Game Lodge také patří hotelové společnosti Protea. Hotely nabízejí slevy pro skupiny a pro důchodce.
Southern Sun Group
Tato hotelová společnost je pyšná na svojí dlouhou tradici a mezinárodní klientelu. Hotely se řadí do vyšší cenové kategorie. Na výběr máte ze 42 středně velkých a větších hotelů, které jsou většinou ve velkých městech. Zde je uvedeno několik z nich: Four Southern Sun Intercontinental Hotels (5 hvězd); Eight Southern Sun Resorts (3-4 hvězdy); One Crown Plaza Hotel (4 hvězdy) ; Four Holiday Inns (3-4 hvězdy); Twenty-six Garden Court Holiday Inn Hotels (tři hvězdy, omezený servis).
Sun International
Společnost vlastní více než 21 hotelů řadících se do horní cenové kategorie. Hotely světové třídy jako je The Palace of the Lost City v Sun City a Table Bay v Kapském městě patří právě této společnosti. Další hotely má tato společnost v Botswaně, Swazijsku, Namibii a v Lesotho.
Three Cities Hotels
Společnost disponuje 18ti hotely, které jsou postaveny v centrech měst, v netknuté přírodě nebo na mořském pobřeží.Zajímavé odkazy

Odkaz na info o některých afrických hotelích