Jihoafrická republika


Informace

Jihoafrická republika má otevřenou náruč pro každého
V zemi najdete širokou škálu ubytovacích zařízení, od velkých hotelových komplexů až po ubytování pro méně majetné turisty. Fantastické hotely jako legendární Lost City (ztracené město) v Sun City nebo elegantní koloniální hotel v Kapském městě Mount Nelson se mohou svým vybavením a servisem srovnávat s nejlepšími hotely na světě. Jinou variantou pro ubytování jsou „guest cottages“, domky, které najdete ve většině vesnic. Obklopí vás zde srdečná atmosféra zdejších lidí a hlavně domácí kuchyně, které dávají někteří turisté přednost před hotelovou stravou. Ubytování jednoduššího typu můžete nalézt v zařízeních „bed and breakfast“ Širokou nabídku krásného a luxusního ubytování nabízejí přírodní rezervace a parky. Samozřejmě zde najdete i ubytování v kempech.

Někteří turisté se mohou obávat, že kvůli velkým vzdálenostem mezi městy po cestě nenajdou dostatek ubytovacích kapacit. Ale hotely, motely, Bed and Breakfast a samoobslužné chatky jsou v JAR rozsety jako houby po dešti. Samozřejmě ve větších městech je nabídka širší a zcela každý si vybere z opravdu dech beroucí nabídky kvalitního a cenově dostupného ubytování.
Hotely se v JAR dělí do pěti kategorií, od jedné do pěti hvězdiček. Typický pětihvězdičkový hotel nabízí luxusně vybavené pokoje s kvalitním servisem, jako je kadeřnictví, prádelna, pokojový servis, sportovní zařízení a restaurace. V menších městech je pohodlné a dostačující ubytování nabízené v rodinných penziónech. Mají velmi přátelskou atmosféru, čisté a pohodlné pokoje a majitelé jsou většinou schopni velmi dobře poradit, co v okolí vidět.

Vrcholem kvality ubytování jsou hotely a kempy ve stylu GLAMPING. Přečtěte si zajímavé články o tomto stylu a nechte se inspirovat pro svou návštěvu jihoafrické republiky, nebo některé další africké země.
Kouzelné kempování - glamping
Afrika prchá do korun stromů
Styl Safari vás okouzlí a nadchne

Glamping je hodně o atmosféře, pohodě a využití prostoru. Romantická zákoutí patří ke glampinguUbytování ve stylu glampingu je vždy útulné a navozuje romantickou atmosféru. Dokonale vyladěný interiér.
Pozor na možnost parkování a vytápění v zimních měsících
Hotely většinou nabízejí místa k parkování, nejsou to však vždy hlídaná parkoviště, na mnoha místech si můžete automobil pronajmout. Ve většině hotelů je na pokoji telefon, z něhož je volání levnější než z veřejného automatu. Topení v zimě není moc běžné, avšak většina ubytovacích zařízení vám je schopna tuto službu nabídnout. Na mnoha místech, zejména na farmách, v rezervacích a kempech jsou venkovní ohniště a krby. V menších městech jsou hotely většinou umístěny na hlavních třídách.

Při výběru ubytování se raději poraďte se svou cestovní kanceláří
Nabídka různých stylů a cenových relací v ubytování typu „self catering“(samoobslužné) je velká řada – jsou to bungalovy, horské chaty a dřevěné chatky. Mnoho rezervací nabízí ubytování v luxusním africkém stylu s venkovní kuchyní. Chatky jsou většinou dobře vybaveny, mají pohodlný nábytek a příslušenství. Více informací můžete získat v organizaci The National Accommodation Selection. Ubytování v chatách na farmách najdete především v oblasti Mpumalanga, KwaZulu-Natal a vinných a ovocných farmách poblíž Kapského města. Více informací můžete získat u Jacana Country Homes and Trail a v The Underberg Hideway. Ubytování stylu „bed and breakfast“ v soukromých domech je velice populární zejména podél Garden Route a ve velkých městech jako je Kapské město, Porth Elizabeth, Johannesburg. Poměrně drahé ubytování je poskytováno prázdninovými farmami v celé zemi. Hosté bydlí přímo na farmě nebo v chatách poblíž farmy. Stravují se s rodinou nebo mají vlastní kuchyni. Hosté se můžou zúčastnit prací na farmě, jako je sbírání vajec nebo dojení krav. Ubytování v soukromých rezervacích nabízí skvělou kuchyni, stylové ubytování, skvěle vyškolený personál a průvodce. Bydlení v těchto zařízeních je velkým zážitkem. O nejlevnějším ubytování vám může podat organizace Youth Hostels Association, která tyto zařízení provozuje. Zde se ubytovávají zejména studenti a mladí lidé. Pokud se chystáte ubytovat v kempech, dočkáte se také dostačující kvality. Do těchto míst je zavedena teplá voda a elektřina. Větší kempy nabízejí obchody, restaurace, bazény a někdy dokonce tenisové kurty a jiná sportovní zařízení. K dispozici jsou všechny potřebné věci k vaření a dokonce i kvalitní dřevo na oheň. Kempy mohou být hlučné zejména v noci. Vybírejte si proto místa vzdálená od vstupní brány. Více informací můžete získat u AA Travel Info Centre. Obecně platí, že převážná většina ubytovacích zařízení je na vysoké úrovni a jejich vybavení je o hvězdičku lepší než hotely uvádějí. Málokde na světě najdete takovou škálu ubytovacích kapacit s vysokou úrovní služeb.


Zajímavé odkazy

Ubytování v Jihoafrické republice