Jihoafrická republika


Informace

Jižní Afrika má pro turisty nepřeberné množství lákadel a ne nadarmo se jí říká "Svět v jedné zemi". Zde si totiž přijde na své doslova každý návštěvník. Během několika málo dní se můžete octnout na poušti, v tropech, na horách, na nedozírných savanách, v hustých lesech, na překrásných plážích, v malých domorodých vesničkách nebo v rušném, pulsujícím velkoměstě s bujarým nočním životem.
Africké pobřeží, rezervace Phinda Africké pobřeží, rezervace PhindaKrajina v oblasti Underberg Krajina v oblasti Underberg
Svoji dech beroucí krásu Vám představí oblast vinic, magické hory, jeskyně, velryby a delfíny hrající si s vlnami, rozsáhlé stepi a savany, kde se majestátně procházejí lvi a sloni, kaňony, řeky, vodopády a jezera. Jihoafrická republika je místo kde uvidíte rozlehlé pláně s pasoucím se dobytkem, koňmi a pštrosy, nádherné pláže omývané dvěma oceány, překrásné botanické zahrady, pouště a polopouště, které se na jaře jako zázrakem změní v květinové království. Když to vše doplníme širokou etnickou a kulturní mozaikou obyvatel, bohatou, ale krvavou historií, diamanty, zlatem, vynikající kuchyní, ideálním subtropickým klimatem, pohostinností a prvotřídní profesionalitou servisu a v neposlední řadě i skvostnými golfovými hřišti, které jsou jen nepatrným zlomkem sportovních aktivit, které zde lze provozovat, vyplývá z toho všeho jen jeden závěr – Jižní Afrika je opravdu celý svět v jedné zemi. Je to země nedostižná a neopakovatelná, plná kontrastů. Nabízí Vám obrovské množství příležitostí pro poznání, odpočinek i sport.


Ráj zvířat Ráj zvířat
The South African Tourism Board (SATOUR)
Tato organizace má na starost propagaci Jihoafrické republiky v zahraničí.


12 Rivonia Road
Illovo
Johannesburg
2196

Tel: (+ 27 11) 778 8000
Fax: (+27 11) 778 8001
e-mail : jhb@southafricantourism.com
Website: http://www.southafrica.net

Zajímavé odkazy

Politická mapa JAR
Provincijní mapa JAR
Reliéfní mapa JAR