Vietnam


Informace

Info o možnostech ubytování
Hotel Novotel Coralia Ocean Dunes and Golf Resort Hotel Novotel Coralia Ocean Dunes and Golf ResortV zemi najdete širokou škálu ubytovacích zařízení od velkých hotelových komplexů přes hotely střední kategorie až po ubytování pro baťůžkáře. Luxusní hotely zaručují svým klientům mezinárodně uznávaný standard, ceny se pohybují od 50$ za pokoj až k 500$ za suite. Většina těchto špičkových hotelů vybírá taxu ve výši 10% a servisní poplatek, který činí 5% z ceny. Některé hotely mají tento poplatek zahrnut již do ceny pokoje, jinde Vám poplatky přičtou teprve ke konečnému účtu. Proto je důležité informovat se, co je v ceně, ještě předtím než se ubytujete.
Hotely střední kategorie se ve Vietnamu pohybují v cenové hladině od 15$ do 50$. Kvalita těchto hotelů bývá různá – ty levnější se příliš neliší od guesthousů – jsou většinou větší a s balkonem, ty dražší nabízejí větší komfort a lepší služby (často tu najdete bazén, vysoušeč vlasů na pokoji apod.).
Nejlevnější variantu ubytování představují tzv. guesthousy – čili penziony nebo ubytovny – a menší levné hotýlky, kde si můžete pronajmout pokoj za méně než 15 dolarů. Tyto kapacity najdete víceméně ve všech turistických oblastech. Některé guesthousy jsou soukromé, jiné spravuje stát. Pokud budete mít štěstí (nebo dostanete tip), může se Vám podařit pronajmout si klimatizovaný pokoj s televizí a teplou vodou za méně než 10$. V guesthousech se vyplatí jít se na pokoj podívat, dříve než si ho pronajmete.
V době Vánoc a Velikonoc a v období svátku Tet (vietnamský Nový rok) je vhodné si ubytování vždy zamluvit předem. V tomto čase bývají pokoje i v těch nejmenších hotelech často zadané, a navíc se ceny mohou zvýšit až o čtvrtinu.
Kempování není ve Vietnamu příliš oblíbenou činností, takže se s ním můžete setkat zcela výjimečně. V poslední době ale cestovní kanceláře v Hanoji a Ho Chi Minově Městě pořádají organizované kempování v okolních národních parcích.