Singapur


Informace

Ubytovacích zařízení je v Singapuru obrovské množství, stejně tak i cen, které jsou velmi různorodé – můžete se ubytovat v tzv. guesthouses (ubytovnách), kde vás jednolůžkový pokoj bude stát S$8 za noc, levnější čínské hotely nabízí tutéž službu za S$30, hotely vyšší kategorie – mezinárodní za S$300 a když se ubytujete v nejlepším apartmá Raffles Hotel zaplatíte S$6000. Obecně platí, že vysoká kvalita, znamená i vysoké ceny – v Singapuru to platí dvojnásob – snad proto je označováno za jedno z nejdražších měst na světě – a kvalita ubytování tomu samozřejmě odpovídá. V některých hotelech je k účtu připočtena i 3% GST,
1% „vládní“ taxa a 10% služební taxa – souhrnně jsou nazývány „plus – plus – plus“ taxy
(zapisují se jako, např. S$140+++). Tam, kde vám bude k účtu připočtena služební taxa, nedávejte spropitné.

(ceny jsou pouze orientační)
Guesthouses (ubytovny) jsou v podstatě soukromé byty a kanceláře, přestavěné tak, aby sloužily jako plnohodnotná ubytovací zařízení a současně, co možná nejlépe, uspokojily potřeby zákazníka. Místnosti bývají většinou malé a nepohodlné, ale na druhou stranu tu potkáte spoustu zahraničních turistů, kteří mohou být, stejně jako ti, kteří vás budou ubytovávat, důležitým a velice nápomocným zdrojem informací a poznatků. Jednolůžkový pokoj stojí od S$8 do S$20, někde zaplatíte S$25 až S$30 za noc. Levnější pokoje bývají jednoduše zařízené, kdežto v těch dražších vám bude k dispozici klimatizace, sprchový kout a televize. Zdarma tu dostanete čaj, kávu, někdy je zahrnuta i snídaně.

Čínské hotely, které nabízejí taktéž relativně levné ubytování, jsou sice v poslední době trochu na ústupu, ale i nadále se těší velké oblibě a uznání. Ceny jednolůžkových pokojů se pohybují od S$30 do S$60 za noc; bývají sice poměrně jednoduše zařízené - pár kusů nábytku, společné toalety, apod. nicméně, odměnou vám jistě bude teplá voda během celého pobytu. Pokud cestujete dva, chtějte jednolůžkový pokoj (single room), v němž se nachází jedna manželská postel, v dvojlůžkovém (double room) byste totiž našli místo, u nás obvyklé jedné, dvě manželské postele.

Dále se můžete se ubytovat také v YMCÁCH nebo hotelech nižší, střední i vyšší kategorie.


Zajímavé odkazy

Odkaz na vyhledávač ubytovacích zařízení