Filipíny


Informace

Jídlo
Zeleninu a ovoce byste si měli umýt vodou,nejlépe tou co pijete. Voda z pouličních vodovodů bývá většinou znečištěna.Také si dejte pozor na kopečkovou zmrzlinu. Často bývá už jednou roztátá a znovu zmražená. Korýši jako je slávka, ústřice a mlži jsou v mnoha restauracích upravovány jen na páře, a proto nejsou ještě vhodné k jídlu. Vyhněte se nedovařenému jídlu, zejména sekané.
Když místo, kde se chcete najíst či občerstvit vypadá čistě a dobře a jídlo u stánku vypadá nezávadně a zdravě, tak je většinou jídlo zdravé. Místa, která jsou plná turistů i místních obyvatel jsou většinou pořádku, zatímco restaurace, kde není ani jeden člověk jsou nevěrohodné. Ovoce jako jsou například melouny můžou být také napadeny bakteriemi, které se vyskytují v jejich dužině.

Pití
Voda je na většině míst Filipín pitná, ale když si nebudete jistí tak ji radši nepijte. Pytlíky s ledem, které mají známou firemní značku jsou v pořádku. Používejte jen vodu, která má pevně uzavřený uzávěr – ne korkový, protože voda může být napuštěna z vodovodního kohoutku. Dávejte si pozor na ovocné džusy, obzvláště když je v nich přidaná voda. Mléko je většinou nepasterizované. Čaj a kávu si můžete klidně dát kdekoli, protože voda se převařuje. Nejlépe bude, když vždy vodu před pitím převaříže. Voda z vodovodního kohoutku je sice chlorovaná, ale chlór nezničí všechny bakterie. Když se budete chtít vypravit na delší túru, ujistěte se, že s sebou máte dostatek pití. Nadměrné pocení způsobí ztrátu soli organismu a tutíž vyvolává křeče ve svalech. A proto si např. více posolte jídlo, to by mělo křeče zmírnit.
Voda je na většině míst Filipín pitná, ale když si nebudete jistí, tak ji radši nepijte. Pytlíky s ledem, které mají známou firemní značku, jsou v pořádku. Používejte jen vodu, která má pevně uzavřený uzávěr – ne korkový, protože voda může být napuštěna z vodovodního kohoutku. Dávejte si pozor na ovocné džusy, obzvláště když je v nich přidaná voda. Mléko je většinou nepasterizované. Čaj a kávu si můžete klidně dát kdekoli, protože voda se převařuje.