Filipíny


Informace

Tagaytay Sopka Pinatubo
Pinatubo (1600 m) se probudila po 500 letech, jen pár hodin po silném zemětřesení v červenci 1990. Vznikl hřib široký 500 km a vysoký 35 až 40 km. Za tři hodiny sopka vychrlila pět kubických kilometrů magmy. Výbuch se zakončil až v říjnu 1992 vznikem lávové kupole. V kráteru se obnovilo 110 metrů hluboké jezero. Výbuch vytvořil oblak aerosolu, který na několik let ovlivnil podnebí.

Magnetický kopec
Poblíž obce Los Banos u posvátné hory Mount Makiling se nachází tzv. Magnetický kopec. Je zvláštní tím, že na jeho vrchol vyjedou auta s vypnutým motorem. Motor se vypne, ale auto je taženo zvláštní silou a jede samo do kopce. Nejedná se o magnetismus, tak jak ho definuje naše fyzika, protože jsou zde přitahovány i předměty nekovové, třeba plastikové láhve. Jednoduše řečeno, působí zde nějaká energie, která k sobě přitahuje hmotu. Takových zvláštních energetických míst je prý na Filipínách i různě po světě více.“

Čokoládové vrchy
Čokoládové vrchy patří k nejpodivnějším geologickým tvarům na zemi. Na to, jak těchto více než 1000 kop s výškou kolem 100m vlastně vzniklo, existuje několik teorií. Podle staré legendy jde o ztuhlé slzy obra, kterého opustila jeho milá. Podle vědců tu dříve bylo dno oceánu, kde byla častá sopečná činnost. Nejlepší doba pro návštěvu je od prosince do května.