Filipíny


Informace

Rozhodně si s sebou vezměte mapu, svítilnu nebo baterku, jelikož některé části Filipín nebyly dosud zelektrifikované. Také je zapotřebí mít s sebou několik druhů oblečení. Lehké a vzdušné oblečení na pláže. Na výlet do hor si s sebou nezapomeňte sbalit svetr a nepromokavou bundu.Také byste neměli zapomenout na odpadní pytel, který se může hodit v každé situaci. Na Filipínách není moc veřejných košů, obzvláště na vesnicích, a proto je lepší mít jeden s sebou.
Pro dámy bude lepší, pohodlnější, když si koupí předem hygienické potřeby ( obzvláště tampóny), protože se prodávají jen ve velkých obchodech a jejich cena se pohybuje okolo 150P. Moskytiéra je celkem zbytečná věc, jelikož ji na většině míst mají. Deštníky a pláštěnky si můžete koupit i zde a na hodně místech i levněji.
Na Filipíny potřebujete podrobnou mapu, protože je tu spoustu neobydlených území, kde nikdo není a tutíž by vám ani nemohl poradit kudy se máte v případě ztracení vydat. Taková podrobné mapy seženete po příletu na letiště v DOT. Jsou ve zmenšení 1:1 500 000.

Jestliže nosíte brýle, vezměte si s sebou raději jedny náhradní. V případě, že je ztratíte měli byste mít s sebou i lékařský předpis na brýle. Pak nebudete mít u filipínských doktorů žádné potíže.zajímavé tipy:
-studentské karty a karty dětí do patnácti let můžete použít např. ke slevám při letech letadli. Sleva činí 20%.Student je osoba, mladší 24let po předložení studentské karty. Další slevy nabízí i některé dálkové autobusy.
-karty důchodců můžete použít také při letech, kde sleva činí také 20%. Slevu mohou využít důchodci starší 60 let.