Belgie


Informace

Mládežnické ubytovny
V Belgii je asi 30 mládežnických ubytoven - IYHF (tzv hostelů). Abyste se zde mohli ubytovat, potřebujete buď mezinárodní studentský průkaz ISIC/ISTC nebo průkaz KMC, který lze koupit bez věkového omezení. V informačních centrech v každém městě dostanete seznam těchto ubytoven Budget Holiday. Ceny se pohybují od 15 – 20 eur za noc. Ubytovny bývají většinou zavřené od 10 do 17 hodin, takže přes den se tam nedostanete.

Kempy
V Belgii je asi 800 kempů. Ceny se pohybují kolem 3- 5 eur za osobu, asi od 1,5 – 2 eur za auto. V informačních centrech dostanete zdarma brožuru Camping se seznamem kempů a ceníkem. Držitelé karty CCI (Carnet Camping International) mají nárok na slevu, kterou poskytuje asi desetina kempů v Belgii a dosahuje maximálně 10%.
Volné kempování
Volně kempovat ( na silnicích, parkovištích, odpočívadlech a volných prostorách) je dovoleno na 24 hodin a se souhlasem místních úřadů.
Ubytování u soukromých osob stojí od 20 - 30 eur na osobu a noc, ubytování na farmách stojí asi od 500 eur na osobu a týden.

Bed and Breakfast, Farmy
B and B = bed and breakfast neboli „postel a snídaně“. Toto jsou jakési penziony, ubytujete se přímo v domě rodiny, která Vám dá k dispozici pokoj nebo celé patro a připraví pro Vás snídani. Orientační cena je kolem 50 až 100 Euro.
Ubytovat se můžete také na některé z farem, které tuto možnost nabízí obzvláště v oblasti Flander.


Prázdninová centra – parky s bungalovy
Můžete se ubytovat v prázdninovém středisku, které jsou bětšinou na pobřeží nebo v parku s bungalovy. Bungalovy jsou určeny většinou pro 4 – 8 osob.

Trekkershutten - sruby
Turistické sruby jsou umístěny většinou v kempech, které jsou přístupné po celý rok. Ve srubu je postel, stolek se židlemi, vařič, nádoba na vodu a základní kuchyňské vybavení. Jsou určeny maximálně pro 4 osoby a maximální doba ubytování je 3 dny.


Důležité adresy

Les Auberges de Jeunesse (Nespecifikováno)
Adresa: Rue de la Sablonniere 28 , Brussel , B-1000 Kontakt: info@laj.be
Organizace zajišťující fungování hostelů ve Wallonii.

Vlaamse Jeugdherbergcentrale -VJH (Nespecifikováno)
Adresa: Van Stralenstraat 40 , Antwerpy , B-2060 Kontakt: info@vhj.be
Organizace zajišťující fungování hostelů ve Flandrech.


Zajímavé odkazy

Odkaz na info o ubytování na farmách
Vyhledávač hostelů
Zde je možno si objednat brožuru se seznamem kempů