Nový Zéland


Informace

Ať už si vyberete pobyt v přírodě nebo dáte přednost poznávání ostrovů, tak doporučujeme naplánovat dovolenou do období mezi listopadem a dubnem. Tyto měsíce jsou zdaleka nejteplejší a jsou rozhodně vhodné na dovolenou. Je potřeba, ale pamatovat na to, že zde vrcholí turistická sezóna. Oblíbené turistické lokality jsou přelidněné. Pokud máte na výběr rozhodně doporučujeme zvolit raději méně známou oblast, kde si můžete bez obav užívat nerušené chvíle a vychutnávat atmosféru ostrovů.
Doba mezi říjnem az listopadem a mezi dubnem až květnem je zde o málo chladněji, ale zato turistů je zde pomálu. Pokud holdujete spíše sněhu a zimním sportům, tak pro vás bude vhodné vydat se na dovolenou mezi červnem a srpnem. Je však důležité zvážit, kde a jaká turistická střediska mají v tomto období otevřeno.
Celoročně zde převažuje směr větrů od západu k východu. V důsledku toho je pak na obou ostrovech v západní části vlhčeji než na východě. Na jižním ostrově bývá v průměru o několik stupňů chladněji. Je také důležité mít na paměti, že klima Nového Zélandu je tropické, takže je nutné počítat s výkyvy v teplotách, náhlými bouřemi nebo vysokou vlhkostí.