Namibie


Informace

Hotely v Namibii používají "hvězdičkový" systém, jejich přidělení podléhá pravidelné inspekci prováděné Hospitality Association of Namibia (HAN - Sdružení pohostinství v Namibii). Hotely s restauracemi též získávají ohodnocení "Y". YY znamená, že hotel může provozovat restauraci, YYY znamená, že mohou podávat i alkohol. Namibijský hotelový klasifikační systém zahrnuje všechno - od malých penzionů až po luxusní čtyřhvězdičkové hotely.

Jednohvězdičkové hotely musí mít specifický počet pokojů se soukromými a společnými zařízeními (kuchyni, koupelnu). Většinou jsou vlastněny větší společností a nabízejí čisté, komfortní ubytování s adekvátními postelemi a ručníky. Ceny se pohybují od zhruba US$20 do US$30 za dvojlůžkový pokoj, včetně snídaně. Většinou v budově najdete i jídelnu a bar, na klimatizaci však musíte většinou zapomenout.

Hotely se dvěma a třemi hvězdičkami jsou komfortnější a často jsou navštěvovány místními obchodníky. Ceny začínají na US$30.

Čtyřhvězdičkových hotelů není příliš velké množství, ale stále jich přibývá. Měly by být s klimatizací, salonem, obsluhou a množstvím dalších služeb.

Každý hotel, který v popisu má slovíčko "garni" je bez restaurace a poskytne maximálně jednoduchou snídani.


Hospitality Association of Namibia (HAN - Sdružení pohostinství v Namibii)
- tato asociace má 350 členů a hájí zájmy všech z nich, vyšetřuje všechny záležitosti, které se jich týkají, včetně stížností. Jsou zde přesná pravidla, která členové musí dodržovat: poskytovat určitý ubytovací standard, určité vybavení; poskytnout novému zákazníkovi prohlídku pokoje před tím, než odsouhlasí, že se ubytuje; vyjmenovat přesně, jaké služby jsou již zahrnuty v ceně ubytování a kolik by zákazník připlácel za další. Veškeré stížnosti jsou řešeny co nejrychleji.
Pokud se s HAN chcete spojit, použijte tel. 00264/61-222 904 či e-mail han@mweb.com.na.