Namibie


Informace

Kempování:
Většina měst má karavanové parky s bungalovy. Ceny jsou za ubytovací jednotku, ať už je to stan či některá z místních chatek. Ceny se pohybují kolem US$2 - US$10.

Hostely:
Soukromé hostely (penziony), poskytují poměrně levné ubytování v pokojích, většinou s možností společné kuchyně a koupelny. Ceny za noc jsou kolem US$5 - US$10 za osobu.

B&B:
Najdete je po celé zemi. Jsou to typické domky, kde sami vlastníci domků nechávají pro hosty několik pokojů. Standart se mění podle majetnosti jednotlivých vlastníků. Ceny mohou dosáhnout až US$20 za noc a osobu.

Farmy (Guest Farm):
Mnoho farem se orientuje na turisty a poskytuje jim možnost nahlédnout do vesnického života bílých lidí v Namibii. Část půdy u velké části z nich slouží jako přírodní rezervace a nabízí příležitost sledovat divoká zvířata zblízka a také ji lovit. Ubytovací taxy se hodně liší, počítejte zhruba s US$20 - US$40 za noc.

Safari apartmány:
Tento způsob ubytování se v posledních letech v Namibii velmi rozšířil. Většinou je najdete na rozlehlých soukromých rančích nebo na pronajaté půdě. V ceně ubytování nebo za určitý příplatek často získáte i celodenní stravu. Některé jsou sice poměrně nákladné, ale stále ještě vychází levněji než ubytování stejného typu v Zimbabwe nebo v Botswaně.

NWR (Namibian Wildlife Resorts) kempy, ubytovací tábory a letoviska:
NWR nabízí většinou rozumné ubytování ve svých kempech, ale ceny stále stoupají, zatímco opravy a údržba mohou zaostávat. Ve většině míst stojí kempování od US$8 (v jednoduchém kempu v divočině) do US$21 (v kempu s bazénem, obchodem, restaurací a udržovanými umývárnami). Tyto ceny jsou pro dvojici včetně auta. Další ceny jsou například za domek s kuchyní, WC a koupelnou - asi US$45. Čtyřmístná chatka s koupelnou a kuchyní stojí přibližně US$35. Ubytování v Etoshe je přibližně o 20% dražší.

Střediska NWR:
Windhoek: na rohu ulic John Meinert a Moltke. Otevírací doba 8:00 - 13:00 od pondělka do pátku pro rezervace a platby, od 14:00 do 15:00 pouze pro rezervace. Tel.: 061-236 175, fax 061-224 900. Swakopmund: v domě Woermannhaus; otevírací doba 8:00 - 15:30 od pondělí do pátku; tel.: 064-204 172.