Omán


Informace

Hotely
Obecně lze říci, že v Ománu je dostatek hotelů zejména střední a vyšší cenové kategorie, přičemž jejich úroveň je dobrá, nicméně je nutné upřesnit, že široký výběr je pouze v Muscatu. V ostatních oblastech Ománu je nabídka poněkud omezená pokud jde o počet – většinou najdeme ve správním městě jeden až dva hotely.
Levnější hotely se vyskytují v poměrně nízkém počtu a to většinou v menších městech. Je pravdou, že při hledání levného ubytování je nutné se vybavit trpělivostí. Pokud jde o úroveň hotelů, je opravdu dobrá, i v hotelech nižší kategorie bývá standardem klimatizace a teplá voda, běžně i lednička.

Kempování
V Ománu je možnost kempování. Jediné dva oficiální kempy se nacházejí v Muscatu (potápěčské středisko) a v rezervaci Ras Al-Jinz v severovýchodní Ománu. Během kempování je nutné dodržovat několik důležitých zásad – např. ve wádích nikdy nekempujeme v záhybech, neboť by nás mohl v období dešťů překvapit nenadálý příval vody. Zrovna tak nekempujeme v blízkosti vesnic, nemuseli bychom se setkat s pochopením místních obyvatel. Dodržování pravidel slušnosti je samozřejmostí – tzn., že při výběru místa ke kempování nenarušujeme ničí soukromí, ani ho svoji přítomností neobtěžujeme.

V Ománu se nevyskytují hostely – ubytovací zařízení pro mladé lidi.


Zajímavé odkazy

vyhledávač hotelů v Ománu