Omán


Informace

Restaurace
V Ománu najdeme dostatek restaurací jak západního stylu – zejména v hotelích, tak různá bistra a fast food provozovny. Návštěvník tu má kromě tradiční ománské stravy možnost vyzkoušet indickou, filipínskou, čínskou, pákistánskou kuchyni, ale také jídla z Blízkého východu. Ceny jsou závislé na typu restaurace, tzn. že se pohybují od poměrně vysokých k příznivějším, přijatelným pro širší skupiny turistů.


Bary a noční kluby
Poměrně hodně barů a klubů se nachází v Muscatu, podstaně méně již v Salalah. Bary zavírají kolem půlnoci, noční bary mají otevřeno zhruba do 2-3 hodin ranních. Většina barů je soustředěna v hlavních hotelích. Pokud jde o konzumaci alkoholu, je poměrně obtížné ho koupit, protože v Ománu je důsledně dodržován zákaz jeho konzumace, nicméně v hotelové resturace a bary jsou vyjímkou.
Kavárny
Kavárny jsou v zemi velmi populární, ale na rozdíl od jiných arabských zemí narazí turista jen na velmi omezené množství kaváren, ve kterých je možno si zakouřit vodní dýmku. Souvisí to s restriktivní politikou vlády pokud jde o kouření, které má negativní účinky na zdraví.

Zajímavé odkazy

Odkaz na společenskou etiketu
Odkaz na to co tam nesmím jíst a pít