Omán


Informace

Ománskou měnou je 1 Ománský rijál - OR, který se dále dělí na 1000 baisa.
V oběhu jsou bankovky v nominální hodnotě 100 a 200 baisa, dále 1|2, 1, 5, 10, 20 a 50 OR. Výjimečně lze narazit na již zrušené 1|4 OR bankovky. Vydávány jsou dále mince v hodnotě 5, 10, 25, 50 a 100 baisa, v praxi je možno se většinou setkat pouze s hodnotou 25 a 50 baisa.
Na bankovkách je uveden jak arabský, tak anglický text, mince jsou raženy pouze s arabským textem. Peníze je možné vyměnit jednak v bankách, směnárnách, případně ve větších a středně velkých hotelích, avšak při poněkud nevýhodnějším kurzu. Při cestách do venkovních oblastí se vyplatí mít u sebe dostatečné množství hotovosti, neboť výměna zde může být složitá.


Bankomaty
Bankomaty jsou v Ománu poměrně rozšířené, ale je nutné mít na paměti, že nikoliv všechny jsou napojeny na mezinárodní bankovní systémy.


Platba kartami
Platební karty jsou v Ománu běžně příjímány zejména při platbě v hotelích, cestovních kancelářích, větších restauracích nebo např. půjčovnách automobilů. Mezi nejběžnější značky patří VISA, případně MasterCard nebo American Express.


Zajímavé odkazy

Odkaz na Bank Dhofar Al Omani Al Fransi
Odkaz na Bank Muscat
Odkaz na National Bank of Oman
Odkaz na Oman Arab bank