Mauricius


Informace

Hotel Beau Rivage, Belle Mare Hotel Beau Rivage, Belle MareKempy
Neexistuje zde mnoho organizací, které by nabízely služby pro milovníky kempování. Obecně zde neexistují žádné oficiální kempy a kempovat můžete jen na státní půdě. Velmi oblíbená místa jsou v Modré zátoce u Mahébourgu, v okolí Flic en Flac, Pointe des Puits poblíž Belle Mare, Mon Choisy. Na některých plážích jsou veřejné toalety. Největším problémem kempů je bezpečnost. Zeptat se můžete i v levnějších penzionech, některé nechávají na svých zahradách kempovat několik turistů a účtují si méně než za pokoj. Na ostrově je obrovské množství pláží, ale většina z nich je obydlená.

Penziony
Penziony jsou levnější alternativou ubytování. Většina domů, které nabízejí pokoje k pronajmutí, stojí u pláže. Tento typ ubytování je dobrou alternativou hotelů. Jste zde v mnohem užším kontaktu s místními obyvateli a pokud narazíte na příjemné majitele, máte o zábavu postaráno. V současné době zde vzniká mnoho takovýchto penzionů, zejména v severní části ostrova.

Ubytování v místních rodinách
Stejně tak jako penziony i tento typ ubytování je mnohem levnější alternativou hotelů. Tento typ ubytování Vám opět mnohem více přiblíží opravdový život obyvatel ostrova. Někde si můžete zaplatit i stravování.

Mauricius - Hotel Mauricius - Hotel Bungalovy a apartmány
Bungalovy a apartmány jsou umístěny především na pobřeží. Bungalovy můžou být různých velikostí, mají většinou kuchyňku s ledničkou. Dražší mají i TV, pračku a klimatizaci. I zde platí, čím déle zůstáváte, tím je cena levnější. V potaz se berou i stálí hosté, kteří také mohou obdržet určitou věrnostní slevu. Některé bungalovy a apartmány nabízejí i stravování. Před tím, než si ubytování zarezervujete, místo si vždy prohlédněte. Vyzkoušejte si i matrace, na mnoha místech jsou velmi špatné a spánek na nich je utrpením.

Hotely
Na Mauriciu najdete především hotely střední třídy a top hotely. Nacházejí se většinou přímo u pláže. Velké hotely nabízejí veškerý servis, od kadeřníka, sportovního vybavení, obchůdků až po nabídky různých výletů. Levné hotely stojí přibližně stejně jako pensiony. Tyto hotely hojně využívají Indové z Jihoafrické republiky nebo místní lidé. Plážové hotely jsou patrně nejdražším ubytováním na ostrově. I tyto hotely však poskytují různé druhy slev a výhod pro své hosty, proto se na ně předem dobře informujte.