Maledivy


Informace

Maledivská policie se skládá z civilních a vojenských sil. Vojenské síly – the National Security Servis – NSS mají za úkol ochraňovat prezidenta, letiště a další veřejné subjekty. NSS nosí olivově zelené maskované uniformy a barety.
Civilní policie je výkonná a nenápadná. Její jedinou uniformou, která je na jejích členech k vidění, je lehké modré tričko. Kdybyste si nevšimli znaku na rukávu, možná byste ani nepoznali, že se jedná o policejního úředníka.
Maledivský justiční systém respektuje islámské hodnoty. Není zde žádný jednotný výkon, žádné sekání rukou za krádež, žádné bičování za pití whisky. Nejčastějším trestem viníků je uložení domácí vazby nebo vyhoštění na nějaký ostrov, který je velmi daleko od domova viníka. Vyhoštění na nějaký idylický ostrov se nezdá být přísným trestem, ale pro Maledivany je to zničující trest, protože jsou tak odtrženi od svých rodin a přátel, často na mnoho let (přesto je mnohým udělována milost již po dvou letech trestu). Domácí vazbu je možné ukládat na mnoho let, přesto může trvat jen několik týdnů jako prevence týkající se přestupku opakovaného v krátkém období.