Maledivy


Informace

V hotelích se vesměs platí USD.Místní měna jsou maledivské rufie Rf.
Jedna maledivská rufie Rf má sto lárí (1Rf = 100 lárí).
Bankovky byly vydávány v hodnotách 500, 100, 50, 20, 10, 5 a 2 Rf. Mince jsou v hodnotách 2 a 1 Rf a 50, 25 a 10 lárí.

V bankách lze bez problémů vyměnit pouze americkou měnu, ostatní světové měny jsou bankami a směnárnami přijímány s neochotou. Platí to jak pro hotovost, tak i pro cestovní šeky, které lze navíc kromě směnáren a bank vyměnit i v hotelových recepcích. Přijímají se cestovní šeky a platební karty všech velkých finančních společností, tedy především American Express, VISA, Master Card a EuroCard. V případě nedostatku peněz si můžete nechat peníze na Maledivy poslat prostřednictvím poboček American Express.

Banky na Maledivách nejsou právě vyhlášené svou schopností zprostředkování mezinárodních finančních transakcí. K převodu se využívá systému Swift. Nejlepší z místních bank je snad Habib Banka.

Banky jsou v hlavním městě Malé koncentrovány v přístavu, na Chandanee Magu a podél Marine Drive (východ).

Úřední hodiny bank jsou od neděle do čtvrtka od 8 hod do 13.30 hod. Můžete si nechat proměnit v hotovost váš cestovní šek, a to v USD a popřípadě v UK librách, německých markách, japonských yenech, italských lirách, francouzských francích a švýcarských francích. Nejčastěji vám smění americké cestovní šeky na USD s 1% komisních poplatků.

Několik bankomatů ATM je ve městě Malé v místní bance the Bank of Maldives. Mohou je využít jen ti klienti, kteří si zde založili své konto.


Všechny resorty akceptují American Express a Visa, často berou také Master Card a někdy také Diners nebo JCB. Je nutné si předem zkontrolovat limit bankovní karty. Pokladníci v resortech mohou požadovat 48 hodinové ověření krytí vaší kreditní karty.
Většina resortů si účtuje 5% přirážku za placení kreditní kartou. Je výhodné mít u sebe i dostatek cestovních šeků k pokrytí objemu vašich speciálních výdajů.Důležité adresy

Universal Enterprises (Banka)
Adresa: Orchid Magu 39 , Malé , Maledivy Kontakt: Tel.: 322 971
Zastupitel společnosti AMERICAN EXPRESS.


Zajímavé odkazy

Aktuální směnárna