Maledivy


Informace

Maledivy - Šnorchlování (snorcheling) Ačkoli mnozí sní o prázdninách strávených na tropickém ostrově, kde nemusí nic dělat, naopak jen lenoší na pláži, mnoho návštěvníků Malediv je nadšenými sportovci, zvláště potápěči, pro které jsou Maledivy vyhlášeným rájem. Stejně tak šnorchlování v okolí útesů je perfektním zážitkem, které je méně žádané, ale levnější. Jedna sportovní aktivita je všude v zemi zakázaná, a to lov ryb s harpunou.
Plachtění a windsurfing se mohou provozovat ve všech rezortech, ale motorizované vodní sporty jako je vodní lyžování nebo parasailing jsou nabízeny jen v některých větších resortech. Je zde několik dobrých oblastí pro surfování, rybaření je možné většinou kdekoli. V některých resortech jsou tenisové kurty, badminton nebo squash a velmi oblíbený je plážový volejbal. Větší ostrovy mají svá fotbalová hřiště, kde nadšené týmy místních (personál resortů) vyzývají své hosty.

Většina rezortů dále nabízí také ostrovní výlety lodí a ty rezorty, které jsou blízko Male, pořádají exkurze do hlavního města.