Maledivy


Informace

NÁRODNÍ SYMBOLY

Národní vlajka se skládá z barvy zelené, červené a bílé. Zelená symbolizuje nespočetné množství kokosových palem na ostrově, zdroj života na ostrově, červená barva symbolizuje krev národních hrdinů padlých za vlast a bílá barva je symbolem islámské víry.

Národní znak se skládá z měsíce, hvězdy a kokosové palmy, 2 národních vlajek a transparent s nápisem „Ad Dawlat, Al Mahaldheebiyya“ – Maledivská republika. Tento znak se používá na vládních dokumentech.

Národní strom
V roce 1985 se oficiálně kokosová palma stala národním stromem Malediv. Všechny palmy se mohou plnohodnotně využít. Nezůstává žádný odpad. Větve se užívají jako materiál pro stavbu střech, které se při zvláštních příležitostech zdobí obrovskou rybou nebo různými dekorativními předměty.
Kokosové ořechy jsou jedním ze základních surovin v místní kuchyni. Když je ořech ještě nezralý, pije se z něho osvěžující šťáva. Kokos ze zralého ořechu se podává se sušenou rybou, mléko z něho se přidává do kávy. Slupka kokosového ořechu je výborné palivo, které vydrží dlouho hořet. Na ostrovech můžete ještě dnes najít speciální žehličky, které jsou vyhřívané právě slupkou z ořechu.

Národní květina
V roce 1985 byla vyhlášena národní květinou růžová růže. Symbolizuje neobyčejnou krásu ostrovů stejně jako svoji.Zajímavé odkazy

Mapa Malediv