Malajsie


Informace

Informace o možnostech a cenách ubytování
Vzhledem k oblíbenosti Malajsie jako cíle turistů z celého světa jsou možnosti ubytování skutečně velmi široké a vybrat si může skutečně každý. Od nejluxusnějších hotelů až po jednoduché pokoje v hostelech nebo na kolejích. Svoji roli v ceně ubytování samozřejmě hraje také klimatizace, která je ve zdejším podnebí velmi příjemná, ale samozřejmě zvedá cenu, stejně jako bazén atd.

Hostely
Levné ubytování se dá sehnat především v hlavních turistických centrech. Pokoje jsou vybaveny velmi skromně, jedná se pouze o místo k přespání. Často se zde setkávají především mladí cestovatelé z různých zemí, což přispívá k příjemné atmosféře. Lůžko zde pořídíte již od 7 MYR za noc, většinou se však pohybuje cena okolo 10 MYR. Za celý pokoj je cena samozřejmě vyšší. Podobní ceny můžete najít při ubytování v soukromí ve skromně zařízeném obydlí.

Hotely
V levném hotelu pořídíte pokoj pod 60 MYR. Vybrat si většinou můžete pokoje s klimatizací a sociálním zařízením. Nejlevnější jsou tradičně čínské hotely, především v čínských čtvrtích. Pokoje jsou jednoduše vybaveny a sociální zařízení bývá společné na chodbě.
Hotely střední třídy nabízejí ubytování mezi 60 a 200 MYR. Bývají vybaveny bazény, klimatizace je samozřejmostí.
Hotely vyšší kategorie poskytují ubytování v cenách od 200 MYR za pokoj. Jsou špičkově vybaveny a poskytují služby na vysoké mezinárodní úrovni.

Kempy
Kempy najdete především v malajských národních parcích, uprostřed nádherné přírody. Kempování je možné i na některých plážích. Rozhodně se však vybavte moskytiérou v oblastech výskytu komárů.


Ceny ubytování
Pokud si chcete naplánovat rozpočet, tak utratíte na malajském poloostrově zhruba US$20-25 denně. Tato částka zahrnuje ubytování v levnějším čínském hotelu, jídlo v místní restauraci či pouličním stánku a dopravu (většinou autobusem). Jestliže cestujete s partnerem, náklady na ubytování se vám tak sníží, protože ubytování vyjde levněji.
Jestliže chcete být ubytování v komfortním hotelu s vlastní sprchou, stravovat se ve středně velké restauraci a cestovat taxíkem, očekávejte, že denně utratíte zhruba US$65. Sabah je dražší než malajský poloostrov, asi o 30 %.Zajímavé odkazy

Hostely
Hotely, ubytování
Informace o ubytování pro nezávislé cestovatele
Nabídka ubytování
Ubytování
Ubytování v hostelech