Malajsie


Informace

Zdravotnická zařízení jsou v Malajsii na velmi dobré úrovni. Především soukromá zdravotnická zařízení odpovídají svojí kvalitou podobným zařízením v západních zemích.


Nemocnice seznam
Kuala Lumpur
Gleneagles, Jalan Ampang St.
Assunta Hospital, tel:7782 3343, Petaling Jaya
Kuala Lumpur General Hospital, tel:2692 1044, JI Pahang
Tung Shin Hospital, tel: 2072 1655, 102 JI Pudu
Twin Towers Medical Centre KLCC, tel: 2382 3500, fax 2382 9000

Penang
General Hospital, tel229 3333, JI Residensi
Loh Guan Lye Specialist Centre, tel:228 8501, 19 JI Logan
Penang Adventist Hospital, tel:226 1133, 465 JI Burma

Melaka
Hospital, tel:282 2344

Sabah
Klinik Dr Suzain, tel:223185, Ground fl, Wisma Yakim, Po-Pát
Queen Elizabeth Hospital, tel:218166, JI Penampang.

Telefonní číslo záchranné služby a policie je 999.

Kde se nechat ošetřit a kde ne
Soukromá zdravotnická zařízení odpovídají svojí kvalitou podobným zařízením v západních zemích. Státní zdravotní péče samozřejmě nezaručuje tak vysokou úroveň. Nejlepší a nejlépe vybavená zdravotnická zařízení najdete v Kuala Lumpur. Ceny se však mohou pohybovat od několika set korun do několika desítek tisíc korun. Jen samotná konzultace u lékaře bez léků a ošetření se pohybuje v rozmezí 10-100 USD. Všechny poplatky je nutné uhradit ihned po ošetření. V případě nutnosti hospitalizace v nemocnici se vyžaduje zaplatit zálohu kryjící předpokládaný pobyt v tomto zařízení (až 200 USD/den). Doporučujeme proto všem turistům zcela jednoznačně kvalitní zdravotní připojištění.

Jak to tam funguje s pojištěním
Kvalitní pojištění u renomované společnosti je jistotou, bez které se do Malajsie rozhodně nevydávejte. Samozřejmě nikdy nevíte, co se může přihodit, a náklady na léčbu mohou dosáhnout astronomických čísel. Jestliže nejste pojištěni, hrozí, že se v případě zranění či nemoci se nedoplatíte.
Veškeré lékařské ošetření platíte ihned a hotově! Kvalitní cestovní pojištění je tedy nutností. Z pojištění za vás pojišťovna uhradí náklady za ošetření, hospitalizaci, léčení, výlohy na léky, nezbytné převozy apod. Součástí pojištění zpravidla bývá i repatriace či převoz tělesných ostatků v případě úmrtí pojištěnce.
Před odjezdem si sjednejte zdravotní pojištění u renomované pojišťovny. Kromě pojistky je nutné v případě náhlého onemocnění nebo zranění disponovat kreditní kartou, abyste mohli poplatky na místě uhradit, protože pojišťovna vám částku poukáže až po vašem návratu do ČR.Zajímavé odkazy

CDC - zajímavé odkazy na informace o nemocech a zdraví V Mlajsii
MD Travel Health - užitečná doporučení na cesty týkající se zdraví
World Health Organization každoročně vydává knihu International Travel and Health, která je k dispozici bezplatně i na internetu