Malajsie


Informace

Malajsie sousedí s Brunejí, Thajskem, Singapurem a Indonésií. Výlet do kterékoli z těchto destinací stojí určitě za to. Pokud se již rozhodnete vydat se do pro nás tak vzdálené části světa, vyplatí se poznat a vidět toho co nejvíce. Především Thajsko a Singapur jsou skvělou volbou.

Do Singapuru se dostanete vlakem nebo autobusem skoro z celého území Malajsie. Singapur má skutečně co nabídnout. Nejmodernější architekturu, stylové restaurace, luxusní hotely a také tradiční čínskou a indickou kulturu. Prolínají se zde nejrůznější vlivy z celé Jihovýchodní Asie. Singapur je znám jako zahradní město a skutečně tak vypadá. Je zde mnoho zeleně, a pokud sem zavítáte, neměli byste si nechat ujít návštěvu světoznámé botanické zahrady, zoo a největšího vodního parku v Asii.

Brunej je jednou z nejmenších a nejbohatších zemí světa. Jde o islámské sultánství, velmi mírumilovné a tiché. Brunejský sultán patří k nejbohatším obyvatelům zeměkoule. Brunejská ekonomika je silně závislá na produkci ropy a jde také o jedno z úspěšných off-shore center. Nočního života si zde příliš neužijete, ale krásné mešity, příroda a přívětiví lidé vás určitě ohromí.

Thajsko přitahuje více turistů než kterákoliv jiná asijská země. A není divu! Kdo by odolal nádherné přírodě, bohaté kultuře, ohromujícím klášterům a bohaté kuchyni. A především příjemným a věčně usměvavým obyvatelům, kteří vás na první pohled okouzlí. Thajsko se také může pyšnit vysokým standardem turistických služeb.

Indonésie po staletí přitahovala misionáře a mořeplavce z celého světa. Nádherné pláže, hory a sopky. Buďte však opatrní. Politická nestabilita, přírodní katastrofy a obrovská korupce zvedla bohužel vlnu násilí v celé zemi.