Keňa


Informace

Informace o možnostech ubytování
Keňa nabízí turistům širokou nabídku ubytovacích kapacit od nocleháren po pěti-hvězdičkové hotely, stanování v kempech až po luxus v soukromých vilách. Možnosti, kde strávit příjemnou dovolenou, jsou nekonečné.

Kempování
Kempování v Keni patří k největším cestovatelským zážitkům, protože vám umožní zažít pocit opravdového života uprostřed divočiny. Posezení u ohně s nádhernou oblohou plnou hvězd, podmalované řevem krále zvířat ... To můžete prožíz pouze v kempu.
Kempy, pokud se nejedná o luxusní kempy, mají většinou jen základní vybavení.
U většiny národních rezervací a parků naleznete kempy s latrínami. Mnoho zprostředkovatelů výletů nabízí safari-kempování v několika národních parcích. Doprava, průvodce, stany a vybavení jsou zahrnuty v ceně a zajištěny.
Kempování na vlastní pěst mimo kempy je povolené pouze se zvláštním povolením od místních obyvatel. Na pobřeží není v žádném případě doporučováno přespávat ve spacácích na plážích.

Kempy se stany
Pro ty, kteří hledají opravdové dobrodružství v divočině, a nechtějí se vzdát určitého pohodlí, jsou tyto ubytovací zařízení naprosto ideální.V kempech najdete větší stany, které jsou kompletně zařízené nábytkem a postelemi. Každý stan má také většinou vlastní koupelnu se zásobami vody, sprchu a splachovací záchod.
V areálu kempu se často nachází také restaurace nebo bar. Tyto kempy jsou často v blízkosti národních parků nebo na soukromých rančích.

Bandas
Bandas jsou jednoduché chatrče většinou jedno- nebo dvoupokojové, které jsou výbornou alternativou kempování. Nacházejí se většinou také v blízkosti národních rezervací a parků. Některé z nich jsou dřevěné, jiné mají doškovou střechu a narazíte i na kamenné bungalovy. Většina je vybavená postelí, matrací a sítí proti komárům. Kvalita se velmi liší – za vyšší cenu můžete bydlet v chýši s vlastní kuchyňkou, koupelnou a teplou vodou. Ceny se pohybují okolo 10 USD na osobu. Pokud jste se rozhodli pro ubytování v bandas, musíte si s sebou přivézt lůžkoviny, jídlo a topivo.

Domky v safari – lodges
Safari Lodges v Keni nabízejí komfort podobný hotelu uprostřed divočiny. Kvalita se liší od venkovských stavení až po moderní stavby. Ve většině těchto zařízení se podávají jídla, jsou zde odpočívárny a bary. Často tu najdete úžasný výhled na vodní plochy nebo na zvěř, kterou lákají připravené kusy soli.

Hotely
V hotelech nejnižší kvality vás většinou ruší nadměrný hluk a není tu ani příliš čisto. V těchto zařízeních vám nedoporučujeme se ubytovávat, ačkoli jsou extrémně levná. Samozřejmě se můžete setkat i s dobře zaběhnutým, čistým a klidným hotelem nižší kategorie.
Jedno a dvou hvězdičkové hotely jsou většinou staré budovy postavené za koloniálních časů. Jsou oblíbené mezi místními obchodníky a také mezi turisty, kteří potřebují jen postel a sprchu.
Hotely střední kategorie poskytují základní komfort a často je i ručníky, mýdlo, toaletní papír, čisté povlečení, stůl, židle a nebo telefon. Tříhvězdičkové hotely jsou většinou využívány jen cizinci.
Především v Nairobi se můžete ubytovat také v prvotřídních pěti-hvězdičkových hotelech, které nabízejí veškeré pohodlí, luxus a služby. Čtyř a pěti hvězdičkové hotely jsou vybaveny podle celosvětového standardu.
V pobřežních oblastech jsou hotely umístěny přímo na plážích, mají vlastní plavecké bazény a vlastní pláže.
Na níže uvedených odkazech naleznete nejvyhledávanější hotely i s cenami ubytování. Pokud pojedete v období hlavní sezóny je lepší si ubytování zarezervovat.


Ceny ubytování
Ceny záleží na ročním období, kdy do Keni vyrazíte.
Hlavní sezóna je od 1. - 16. prosince od 31.března a od 1.července do 31. srpna.
Vedlejší sezóna trvá od 1. září do 15. prosince a za mimosezónní je pokládáno období od 1.května do 30.června. V období mimo sezónu klesají ceny ubytování na pobřeží a u národních parků až o 40%.
Zajímavé odkazy

Další hotely v Keni
Hotely v Keni
Ubytování, safari