Indie


Informace

Safari - výlety na velbloudech dnes nabízí v Radžastánu kdekdo, zvláště pak v okolí Jaisalmeru, kde si můžete objednat celodenní nebo týdenní safari. Dalšími známými místy jsou Pushkar, Shekhawati a Bikaner. Safari na slonech se nabízí v řadě parků a má svoji cenu i v tom, že lze při něm poznat lépe i jinou zvěř.
Jízda na koních a polo
Provozuje se v řadě turistických středisek, zvláště v horských oblastech a Himalájích. Specializovaní operátoři v Radžastánu nabízejí safari na koních. Lekce z koňského pola si můžete objednat v hotelu Dundlod Fort ve vesnici Dundlod u Shekhawati. Shlédnout zápas v polu můžete nejlépe v Jaipuru.
Dalším vhodným místem pro jízdu na koních je horské pásmo Nilgiri hills, kde si můžete půjčit koně v městečku Ooty, např. v Tourist Cafe na severní straně jezera. Hodinová jízda kolem jezera přijde na cca 100 Rs. Lepší alternativou je recepce v hotelu Regency Villa, odkud tříhodinová cesta do hor vyjde na cca 300 Rs, není to však vhodné pro začátečníky.
Pláže a vodní sporty – vhodná doba je od října do března a zahrnuje všechny přímořské státy. Na západním pobřeží, na nejjižnějším cípu jsou proslavené pláže Kovalam a Varkala v Kerale, více na sever je to především Goa a pokud turista má dojem z nadvlády komerce, může se vydat do bývalé portugalské enklávy Diu nebo do jižní části Karnataky, kam se začíná přesouvat bývalá klientela v Goe. Atraktivní jsou i pláže v Mamallapuramu v Tamil Nadu. Andamanské ostrovy a Lakshdweep přitahují více milovníky korálových útesů a tajů podmořského života. Především tam, ale i v Goe, se pořádají kurzy v potápění.
Pro říční rafting a jízdu na kajaku je vhodnou dobou duben až listopad. Dvoutýdenní cesty kajakem organizuje Mountaineering Institute and Allied Sports v Manali (Himachalpradesh) a rafting je možný na řece Beas, na Ganze, na Indu a jinde v Himalájích. Cestovní kanceláře v Gangtoku vám zorganizují raftingovou expedici na řece Teesta.
Horolezectví – horolezecké expedice pro zdolání vrcholů nad 6.000 m potřebují povolení od Indian Mountaineering Foundation v New Delhi. Povolení je vydáno pouze za podmínky, že se žadatel písemně zaváže, že v případě vyslání helikoptéry na pomoc v nouzi uhradí náklady až do výše 6.000 USD. Adresa nadace:
Indian Mountaineering Foundation
Benito Juarez Road ( opp.Anand Niketan)
New Delhi – 110021, Republic of India
Podle indických předpisů ja každá horolezecká skupina (i jednotlivec) povinna oznámit itinerář a osobní údaje účastníků na velvyslanectví ČR v Delhi.
Treking – vhodnější dobou pro horské oblasti v Himalájích jsou měsíce od dubna do října, protože zima je zde chladná a nevyzpytatelná. Hlavními oblastmi je Ladakh, Himachal Pradesh, severní Uttarpradesh, Darjeeling v Západním Bengálsku a Sikkim. Vhodných oblastí pro treking je však více, např. Nilgiri Hills kolem městečka Ooty v západním Tamil Nadu.
Vynikajícím místem je zvláště Darjeeling, kde je nejméně 10 operátorů, kteří vám doporučí vhodnou trasu dle vašich možností a přání a kde si můžete vypůjčit, co potřebujete.
Lyžování – hlavním střediskem je Auli v Uttarpradeshi od začátku ledna do konce dubna. Méně významná střediska jsou v Himachal Pradeshi severně od Manali a blízko Shimly.
Aerosporty – pro lety balonem a paragliding jsou vhodná střediska v Kangra, Dasauli, Dharamsala, Shimla, Shillongu a také na jihu v Mysore. Tyto sporty z hlediska bezpečnosti se neprovozují v době monzunů
Golf
V okolí města Delhi je mnoho golfových hřišť, která nabízejí mnoho možností i pro nečleny klubů.
Delhi Golf Club, Dr. Zakir Hussain Marg
Siri Fort Sports Complex, Siri Fort Road
Noida Golf Club, sector 38, Noida
Aravalli Golf Club, poblíž stadionu na kriket Nahr Singh, Faridabad
Meadows Golf and Country Club, Gurgaon – Sohna Road
The Resort Country Club, Delhi – Gurgaon Road

Kanceláře zajišťující speciální sportovní aktivity:
Z řady operátorů jsou níže uvedeny některé v Delhi:
Amber Tours Pty Ltd, fax 3312984, Flat 2, Dwarka Sadan, C-42, Connaught Place
Specializace: rafting, treking, rybaření, lety helikoptérou nad Himalájem, cesty za jogou
Himalayan River Runners, 188A Jor Bagh
Specializace: raftingové expedice v západním Himaláj
Mercury Himalayan Exploration, Jeevan Tara Building, Parliament Street
Specializace: organizuje treky v západním Himaláji
Shikhar Travels, fax 3323660, Competent House,14 Middle Circle, Connaught Circus
Specializace: trekové a horolezecké túry