Argentina


Informace

dary moře dary mořeItalské vlivy v argentinské kuchyni můžeme vysledovat v jídle jako jsou těstoviny, ravioly a lasagne. Od 80. let se rozšířilo vegetariánství. Oblíbená je čínská kuchyně a další východní kuchyně. V Andách na severu můžete vypozorovat vlivy z Bolívie a Peru a to především v tom, že pokrmy jsou silně kořeněné. Místní speciality jsou tu recepty s pstruhem. Tradiční argentinské jídlo obsahuje maso – carne. V rychlém občerstvení třeba na nádraží nebo v „Comedorui“ naleznete často steaky, upravená vejce, grilované steaky „milanesa, saláty a hranolky.
Kavárny servírují sendviče se steaky – Lomito, párky – panchos a hamburgery. Kavárny jsou místem pro setkání jak obchodní tak osobní. V restauracích se v menu objevuje velká nabídku pokrmů.
Pokud si objednáte argentinskou snídani, dostanete kávu nebo čaj, toast, máslo – manteca, marmeládu . V kavárně medialunas – croassaint.

tradičně prostřený stů s místními specialitami tradičně prostřený stů s místními specialitamiK svačině se obyčejně podávají na tvrdo uvařená vajíčka, olivy, hovězí nebo kuřecí maso, šunka, sýry, a zelenina.
K obědu a k večeři si můžete objednat mnoho druhů lahodných pokrmů. Argentinci uznávají lehkou snídani a větší oběd nebo večeři. Večeře se nepodává dříve než v 21.00 večer. Oblíbený zvyk před večeří je sobremese, posezení u stolu a diskutování o událostech dnech a problémech.
Asado nebo Parrillada patří do hlavní menu. Je to grilované maso s omáčkou chimichurri. Podává se salátem nebo hranolky.
Matambre je masový plněný závitek.
Ve většině restaurací naleznete v jídelníčku hovězí steak buď cocido – dobře propečený, punto – středně propečený a jugoso – krvavý. Bife a cabalo je steak s vajíčky a hranolky.
Carbonada je hovězí steak na rýži, bramborách, sladkých bramborách a rozmačkanými jablky a meruňkami.
Puchero je masový svitek – kuřecí nebo hovězí, se špekem, párkem, paprikou, rajčatem, cibulí, zelím a sladkými bramborami.
Pollo je kuřecí maso podávané s hranolky a salátem.
Nejznámějším pokrmem z rybích produktů je merluza – hake, opečená na másle a servírovaná s bramborovou kaší.

sýr z Cordoby sýr z CordobyJako dezert - postrese se podává čerstvé ovoce, v restauracích ensalada de fruta – ovocný salát, queso y dulce – tvaroh s kondezovaným ovocem, a to vše se šlehačkou – crema.
Milovníci zmrzliny si tu také přijdou na své. Říká se, že v Argentině je nejlepší zmrzlina z celé jižní Ameriky.
Z nápojů si také můžete vybrat z velké nabídky. Kromě vody si můžete dát čerstvý pomerančový džus – jugo de naranja exprimido. Pomelo – grapefruitový džus, limón, citrónový džus a ananá – ananasový džus. V oblasti Patagonie si lze objednat jugo de manzana – jablkový džus.
Všechny druhy kávy jsou většinou podávány v malých šálcích jako espresso. Café chico – je silná, tmavá káva ve velmi malém šálku.
Cortado je malá káva s mlékem, servírovaná většinou ve skle.

yerba mate yerba mateCafé noc leche je káva latté.
Tradiční čaj - yerba maté - se většinou podává s plátkem citrónu.
Z alkoholických nápojů tu můžete najít pivo, víno, whisky a džin. Cana je alkoholický nápoj v plechovce, ginebra bols je druh džinu. Chopp je točené pivo, nejznámější značka piva je tu Quilmes a Bieckert.
Argentinská vína sice nejsou známá jako vína z chilských vinohradů, ale jistě si také vychutnáte jejich výbornou chuť. Tintos – je červené víno, bílé je blancos. Nejznámějšími vinařskými oblastmi jsou Mendoza, San Juan, La Rioja a Salta.


Zajímavé odkazy

Odkaz na informace o restauracich
Odkaz na společenskou etiketu