Argentina


Informace

Peninsula Valdes Peninsula ValdesNa území Argentiny bylo vytvořeno 35 chráněných přírodních parků v jejichž teritoriích vyrůstají zajímavé druhy rostlin a také tu žije mnoho různých druhů vážně ohrožených živočichů. Mezi nejznámější z chráněných přírodních parků patří Nahuel Huapi National Park, Los Glaciares, NP Iguazú nebo Los Alerces.
Naprosto neobvyklý zážitek a okouzlení z úchvatné a nevyzpytatelné přírody můžete prožít u ledovcového jezera Largo Argentino na úpatí Kordiler, které vám doslova vezme dech svou ledovou krásou, stejně jako u jedinečného ledovce Perito Moreno, na jehož ledových útvarech neustále probíhá hra barev vyvolaná sluncem měnící polohu.
ledovcové pole v Patagonii ledovcové pole v PatagoniiK dobrodružné cestě do Antarktidy můžete přirovnat výlet lodí k ledovci Upsala. Cesta po moři mezi ledovými krami pro vás bude jistě neobyčejným zážitkem, na který se nezapomíná po celý život. Vesnice Ushuaia, nejjižnější město světa, je obehnána mohutnou horskou kulisou, pokrytou věčným sněhem.
Také národní parky na severu mají své snad každého pohlcující kouzlo. Velkolepé přírodní divadlo na vás čeká na trojmezí Argentiny, Brazílie a Paraguay – vodopády Iguazú vytvořené před mnoha tisíci lety.
Věřte nebo ne, ale máte se na co těšit. Příroda tu pro vás připravil nádhernou přehlídku svých "výtvorů".

Důležité adresy

Administración de Parques Nacionales (Nespecifikováno)
Adresa: Santa Fe 690 , Buenos Aires Kontakt: Tel.: 011-4311-0303 – 165
Informace o národních parcích.