Argentina


Informace

Počasí
Ve střední Argentině panuje mírné subropické podnebí, v Buenos Aires se lednové teploty pohybují kolem 23,5 °C, červencové kolem 10 °C.
V oblasti Chaco je v létě nepříjemné horko, letní teploty se stále pohybují kolem 30 °C. V Patagonii nejnižší zimní teploty dosahují - 30 °C. Průnik polárního vzduchu může vyjímečně vyvolat poklesy teplot až o 20 °C a průtrže mračen.
V oblasti And je horské subropické léto.
V oblasti Mezopotámie podporují hojné a velké deště růst pralesa. Je tu subropické podnebí s velmi horkým létem.
V oblasti Pampasu panuje vlhké a suché podnebí.
V Ohňové zemi je příjemné klima, zimy jsou tu mírné.


Podnebí
V této zemi se můžete pohybovat v téměř všech klimatických pásech. Klimatické podmínky se výrazně liší od podmínek v Evropě. Klima je tu zrádné a proto nepodceňujte svoje schopnosti zejména v horských oblastech třeba při výstupu na jeden z vrcholů.
Klimatické oblasti Argentiny se výrazně rozlišují mezi tropicky horkým severem a subarkticky studenou Ohňovou zemí. Ve střední Argentině vládne subtropické podnebí.
Vodní srážky, které přinášejí západní větry většinou spadnou díky andské bariéře na chilské straně. Z těchto důvodů leží zhruba dvě třetiny území Argentiny v širokém suchém pásu. Zato pláně na východě mají celoročně dostatek vlhkosti.


predpoved pocasi, předpověď počasí