Dovolená Guadeloupe


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Guadeloupe - navigace  
zájezdy Guadeloupe Hotely a ubytování Guadeloupe
Last minute Guadeloupe Informace Guadeloupe
Víza Guadeloupe Fotogalerie Guadeloupe
Mapy a průvodce Guadeloupe Recenze hotelů Guadeloupe
Diskuze Guadeloupe  Guadeloupe

 --> Chcete do země jet? --> Co je potřeba zajistit a vědět před cestou?

VízaOčkování, nemociCelní předpisy-->Co si mám koupit na cestu?Návštěvu kterých zemí můžu s tím zkombinovat?
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Při své cestě na Guadeloupe mějte vždy na paměti, že sice jedete do země kulturně blízké Francii, ale podnebím jste v Karibiku. Tomu přizpůsobte především svůj šatník. Je opravdu zbytečné zabalit si s sebou množství různého oblečení. Věřte, že přes den užijete jen velmi lehké svršky. Většinu času strávíte v plavkách, proto je dobré mít s sebou pro jistotu dvoje. Při procházkách městem nebo cestě na pláže užijete kraťasy, lehké plátěné kalhoty nebo sukně z lehkých materiálů. Nejvhodnějšími materiály jsou bavlna a lehké šifonové látky. Snad jen na večer je vhodné oblečení trošku formálnější - některé hotely požadují u mužů dlouhé kalhoty a u žen sukně minimálně po kolena.
Co se vám ale určitě neztratí je ochrana před sluncem. Ať už pokrývka hlavy, která je zvláště v poledne takřka nezbytná, nebo kvalitní sluneční brýle. Nezapomínejte, že Středoevropané nejsou na tak prudké slunce zvyklí. Místní sice takřka pořád chodí bez jakékoliv ochrany před sluncem, ale my si to nemůžeme dovolit. Nejčatějším zdravotním problémem, který pak turisté na ostrově mají, je úpal nebo dehydratace. Nezapomínejte se tedy alespoň v poledne před sluncem skrýt a hodně pít.
Absolutní samozřejmostí, kterou snad ani není nutné zdůrazňovat, jsou opalovací přípravky. Použijte je hned ráno, nejlépe půl hodiny před tím, než se vydáte na slunce. Na tělo jsou dobré faktory minimálně 20, ale 30 nic nepokazíte. Na citlivější partie minimálně SPF 30. Během poledne je lepší se před sluncem skrýt do stínu, ještě lepší ale je následovat tradice ostrova a držet pravidelnou polední siestu.
Další potřeby jsou jen na vás. Záleží na tom, zda se chystáte jen lenošit na pláži (pokud chcete využít jednu ze dvou nudistických pláží, nebudete potřebovat ani ty plavky), nebo zda chcete sportovat a podnikat turistické výlety. Pro sport si samozřejmě musíte dovézt odpovídající vybavení. Kola, surfy nebo výstroj pro potápěče si zde můžete zapůjčit. Pro cesty do hor a různé tůry budete muset mít minimálně dobrou trekingovou obuv s pevnou podrážkou. Jestli se chystáte do pralesa, je vhodné mít kalhoty s dlouhými nohavicemi a triko s dlouhým rukávem. Neztratí se vám ani repelent proti komárům a při cestě na vrchol La Soufriére také pláštěnka a svetr. Je tam totiž opravdu chladno a déšť může přijít kdykoliv.
Co dalšího si zabalíte, už záleží jen na vašich potřebách. Nezapomínejte na své léky a malou lékarničku se základním vybavením. Dále videokameru nebo fotoaparát k zachycení neopakovatelných zážitků a francouzský slovník.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz